Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu

Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Bielsku-Białej, na wtorek, 7 maja na godz. 16.00 została zwołana pierwsza sesja nowo wybranej Rady Powiatu Pszczyńskiego.

Za stołami w sali sesyjnej siedzą radni. Trwa sesja.
fot. archiwum

Sesja odbędzie się w sali narad Starostwa Powiatowego w Pszczynie.
Podczas sesji nowo wybrani radni złożą ślubowanie, wybrany zostanie Przewodniczący Rady, a następnie radni będą mogli składać wnioski w sprawie zmiany porządku obrad.

Porządek sesji:

1. Otwarcie obrad i stwierdzenie wymaganego kworum.
  2. Wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego.
  3. Złożenie ślubowania przez radnych.
  4. Wybór Przewodniczącego Rady.
  5. Wnioski w sprawie zmiany porządku obrad.
  6. Zamknięcie obrad I sesji Rady Powiatu.

Sesja będzie transmitowana online na stronie internetowej Powiatu Pszczyńskiego w zakładce „Powiat” - Samorząd - Transmisje z sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego lub na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Powiatu Pszczyńskiego otwiera się w nowym oknie w zakładce „Rada Powiatu” - Rada Powiatu 2024-2029 - Sesje Rady Powiatu Pszczyńskiego kadencja 2024-2029 - Transmisje z sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego VII kadencji.

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.