Zapraszamy twórców na warsztaty i Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej

W czerwcu oraz lipcu i sierpniu w powiecie pszczyńskim promowane będą lokalne produkty. Zapraszamy wytwórców do udziału w warsztatach i Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej.

Na stole stoją lokalne potrawy - słoiki z ogórkami, kompotami i innymi przetworami, szynka.
Logotypy Unii Europejskiej - 16 żółtych gwiazdek na niebieskim tle, programu Leader, LGD Ziamia Pszczyńska oraz Programu Rozowju Obszarów Wiejksich na lata 2014-2020.

- Powiat pszczyński to przestrzeń aktywności, to miejsce ludzi aktywnych, którzy ubogacają tę ziemię swoją pracą i pasjami. Zapraszamy lokalnych producentów, twórców sztuki ludowej, rzemieślników, osoby indywidualne, stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich oraz inne zainteresowane podmioty na warsztaty i festiwal, który będzie świętem lokalnych produktów ziemi pszczyńskiej. Jestem przekonana, że będzie smacznie i pięknie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Projekt składa się z kilku wydarzeń. Lokalni producenci, którzy wyślą zgłoszenie, najpierw wezmą udział w bezpłatnych warsztatach z zakresu promocji lokalnych produktów. Następnie 6 czerwca w parku przy pszczyńskim skansenie odbędzie się inauguracja Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej, podczas którego będą promować swoje produkty i usługi. W pierwszy weekend lipca oraz sierpnia lokalne wyroby będą promowane w ramach stoisk na parkingu przy goczałkowickiej zaporze.

Zapraszamy lokalnych twórców na:

• warsztaty z zakresu promocji lokalnych produktów - 31 maja 2021 r. (poniedziałek) w Starostwie Powiatowym w Pszczynie (sala sesyjna - I piętro, godz. 9.00-15.30)
  • Festiwal Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej:
  • - 6 czerwca 2021 r. inauguracja w parku przy pszczyńskim skansenie

- 3-4 lipca 2021 r. oraz 7-8 sierpnia 2021 r. - promocja lokalnych produktów w ramach stoisk wystawienniczo-promocyjnych na parkingu przy Jeziorze Goczałkowickim.

Chętne osoby prosimy o przesyłanie zgłoszeń na załączonym formularzu do 25 maja 2021 r. na adres e-mail: wnioski@powiat.pszczyna.pl (lub dostarczenie do Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ul. 3 Maja 10, 43-200 Pszczyna, Wydział Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej - pokój nr 7). Ilość miejsc ograniczona!

Wszelkie informacje można otrzymać pod nr telefonu 32 449 23 63.

Do pobrania:

Regulamin udziału w warsztatach z zakresu promocji lokalnej wytwórczości oraz Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej., format pliku: DOCX, rozmiar: 110.27 KB
    Formularz zgłoszenia udziału, format pliku: DOCX, rozmiar: 110.79 KB

Warsztaty i festiwal organizowane są w ramach wniosku o powierzenie grantu pn. „Kuźnia kapitału ludzkiego i społecznego - podnoszenie kompetencji społeczności lokalnej w zakresie promocji lokalnych produktów Ziemi Pszczyńskiej” realizowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Ziemia Pszczyńska”:
    Serdecznie zapraszamy!

• Lokalni producenci oferowali pyszne specjały i piękne rękodzieło

Podczas inauguracji Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej można było skosztować miejscowych specjałów oraz podziwiać wyroby rzemieślnicze. Popis kulinarnych umiejętności dała Oliwia Piech, półfinalistka programu MasterChef Junior. Kolejny raz lokalne produkty promowane będą w pierwszy weekend lipca i sierpnia na parkingu przy goczałkowickiej zaporze.

• Lokalne produkty wizytówką naszego regionu

W pszczyńskim starostwie lokalni twórcy z terenu powiatu pszczyńskiego poznali sposoby promowania lokalnych produktów. W niedzielę, 6 czerwca wezmą udział w Festiwalu Lokalnych Produktów Ziemi Pszczyńskiej. Gwiazdą pokazu kulinarnego będzie Oliwia Piech - półfinalistka programu MasterChef Junior.

• Zdrowie

Szybsze szczepienie dla 150 osób dziennie

W Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie od środy 23 czerwca będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 bez wcześniejszego umawiania się na konkretny termin i godzinę. Przez pięć dni w tygodniu (poza sobotami i niedzielami) dodatkowo będzie mogło przyjąć szczepionkę po 150 osób.