Otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego

Powiat Pszczyński przekaże organizacjom pozarządowym środki na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego. Wnioski można składać do 9 maja.

Dziewczyna leży na ziemi, dwoje uczestników układa ją w pozycji bocznej ustalonej.

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego w 2023 roku.

O środki mogą ubiegać się organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego na działania skierowane do mieszkańców powiatu pszczyńskiego. Zgłaszane inicjatywy powinny obejmować jeden z trzech obszarów tematycznych:

• promocję aktywności fizycznej - wsparcie pozalekcyjnych form aktywizacji fizycznej dzieci i młodzieży;
  • wspieranie aktywności społecznej seniorów oraz poprawę związanej ze zdrowiem jakości życia osób starszych;
  • promocja zdrowia psychicznego.

- Dzięki wsparciu Powiatu Pszczyńskiego zostaną zrealizowane kolejne wartościowe i ciekawe przedsięwzięcia skierowane dla naszych mieszkańców - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Pula środków do rozdysponowania pomiędzy organizacjami pozarządowymi na zrealizowanie najlepszych projektów wyłonionych w konkursie dotyczącym zdrowia publicznego wynosi 20 tys. zł.

Wcześniej Zarząd Powiatu przyznał w otwartych konkursach ofert 66 tys. zł na realizację inicjatyw w dziedzinie kultury, sportu i turystyki.

Szczegóły w załączonych plikach:

Uchwała Zarządu Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert, format pliku: PDF, rozmiar: 104.16 KB
Załącznik nr 1 - ogłoszenie konkursu, format pliku: DOCX, rozmiar: 25 KB
Załącznik nr 2 - wzór oferty, format pliku: DOCX, rozmiar: 19.85 KB
Załącznik nr 3 - oświadczenie, format pliku: DOCX, rozmiar: 14.47 KB
Załącznik nr 4 - wzór umowy, format pliku: DOCX, rozmiar: 23.81 KB
Załącznik nr 5 - wzór sprawozdania, format pliku: DOCX, rozmiar: 18.74 KB

Bezpłatna mammografia w Woli

13 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Woli będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 45-74 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Zdrowie

Aby długo i szczęśliwie żyć, trzeba się ruszać

Ponad 200 osób uczestniczyło w I Powiatowym dniu aktywności fizycznej dla seniorów zorganizowanym przez Powiat Pszczyński i Forum Seniorów w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Jak podkreślali seniorzy, od dłuższego czasu oczekiwali takiej inicjatywy, która nie tylko integruje starsze pokolenie, ale promuje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.