Pomoc dla szpitala oraz izolatorium

Kolejne środki ochrony osobistej trafią do Szpitala Powiatowego w Pszczynie oraz izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju.

Omnibus
Pomoc przekazało stowarzyszenie "Omnibus".

100 przyłbic, 900 maseczek chirurgicznych oraz 300 par rękawiczek jednorazowych to środki ochrony osobistej przekazane przez Stowarzyszenie na rzecz Wspierania Edukacji Dzieci i Młodzieży „Omnibus” z Pszczyny.

Pan Sebastian Kondzielnik dostarczył 37 przyłbic.

Wszystkie otrzymane środki trafią do Szpitala Powiatowego w Pszczynie oraz izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju. - Dziękuję za wszystkie inicjatywy, które wspierają nasze działania w kierunku zabezpieczenia personelu Szpitala Powiatowego w Pszczynie. Otrzymane środki przekazujemy także do innych miejsc, gdzie są niezbędne - mówi starosta Barbara Bandoła.

Przyłbice przekazane przez pana Sebastiana Kondzielnika:

• Zdrowie

Bezpłatna mammografia w Woli

13 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Woli będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 45-74 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.