Powiat pszczyński - podstrona

Zdrowie

153 osoby w kwarantannie

W kwarantannie domowej na terenie powiatu pszczyńskiego przebywają 153 osoby. Mieszkańców objętych kwarantanną na podstawie decyzji administracyjnej Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach jest 21.

KWARANTANNA

Pszczyńska policja kontroluje 135 adresów na terenie powiatu pszczyńskiego, pod którymi przebywają 153 osoby objęte kwarantanną domową (stan na 7 kwietnia, godz. 8.00). 21 mieszkańców naszego powiatu przebywa w kwarantannie na podstawie decyzji administracyjnej wydanej przez tyski Sanepid.

- Nie mamy potwierdzonego przypadku zakażenia, jednak wczoraj dwie osoby z naszego powiatu trafiły do szpitala zakaźnego w Tychach z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem.Mam nadzieję, że wyniki testów będą ujemne. Proszę, byśmy w spokoju oczekiwali na dalsze informacje
- mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Przypomnijmy, że do utworzonego w ubiegłym tygodniu decyzją wojewody śląskiego izolatorium w Goczałkowicach-Zdroju kierowane są osoby zakażone z terenu województwa, niewymagające hospitalizacji lub z podejrzeniem choroby, które nie mogą poddać się izolacji w domu.

Dbajmy o higienę i otoczmy opieką seniorów. Zostańmy w domach, bo to najlepszy sposób, by chronić siebie i swoich bliskich przed zakażeniem.

grafika 7.04
plakat

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Zdrowie

    Od 1 czerwca szpitalna spółka poprowadzi Poradnię Chorób Płuc

    25 maja w siedzibie Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia została podpisana cesja kontraktu na prowadzenie Poradni Chorób Płuc i Gruźlicy. Od 1 czerwca poradnia przejdzie pod stery spółki prowadzącej pszczyński szpital. Jeszcze przez kilka najbliższych tygodni świadczenia będą udzielane w dotychczasowej lokalizacji.

  • Zdrowie

    Wsparcie dla organizacji na zadania dla zdrowia

    W tym tygodniu został rozstrzygnięty otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu zdrowia. Zarząd Powiatu Pszczyńskiego przyznał dotacje organizacjom na podejmowanie ciekawych inicjatyw skierowanych do mieszkańców.