Już niemal 150 pracowników chce pracować w szpitalu przejętym przez powiat

Od 3 kwietnia pracownicy Szpitala w Pszczynie mogą składać oświadczenia o gotowości podjęcia pracy w szpitalu prowadzonym przez jednostkę podległą powiatowi pszczyńskiemu.

Od wtorku, 3 kwietnia do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęło 146 oświadczeń pracowników szpitala, deklarujących gotowość do podjęcia pracy w szpitalu prowadzonym przez jednostkę podległą powiatowi pszczyńskiemu. Mamy też informacje od kolejnych grup pracowników, że podpisane oświadczenia zostaną do nas dostarczone w najbliższych dniach. To jednoznaczny sygnał, że wielu pracowników - mimo otrzymanych wypowiedzeń od spółki Centrum Dializa - nadal chce pracować w pszczyńskim szpitalu. Druk oświadczenia można pobrać poniżej.

W trudnej sytuacji, w jakiej znalazł się pszczyński szpital po wypowiedzeniu kontraktu spółce Centrum Dializa przez Narodowy Fundusz Zdrowia, powiat pszczyński robi wszystko, żeby nie doszło do zamknięcia placówki. Wciąż czekamy na decyzję dyrektora Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Katowicach w sprawie cesji kontraktu na podmiot powiatowy. Naszym zdaniem to najlepsze z możliwych rozwiązań, bo dzięki niemu nie będzie konieczności zamykania szpitala i ewakuacji pacjentów. Z interpretacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że nie ma przeszkód prawnych dla takiej formy przekazania kontraktu powiatowi pszczyńskiemu.

Tuż po wypowiedzeniu przez NFZ kontraktu spółce Centrum Dializa, zwróciliśmy się do spółki z propozycją podpisania porozumienia, na mocy którego zapewnimy przejęcie wszystkich pracowników szpitala oraz przystąpimy do pilnego remontu nieużywanych pięter szpitala, na które od 1 lipca mogliby zostać przeniesieni pacjenci. Po tym czasie powiat przystąpi do gruntownego remontu dolnych pięter budynku.

Dzisiejsza informacja rzecznika prasowego spółki Centrum Dializa przesłana do mediów jest elementem wywierania presji na NFZ oraz powiat pszczyński. Prosimy pracowników szpitala oraz pacjentów o zachowanie spokoju. Spółka Centrum Dializa odpowiada za sprawność działania szpitala w okresie wypowiedzenia, czyli do 30 czerwca br.

Do pobrania:
Druk oświadczenia dla pracowników Szpitala w Pszczynie, format pliku: DOCX, rozmiar: 22.55 KB

Bezpłatna mammografia w Woli

13 maja w godzinach od 10.00 do 16.00 przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Woli będą wykonywane bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku 45-74 lat finansowane przez NFZ w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Zdrowie

Aby długo i szczęśliwie żyć, trzeba się ruszać

Ponad 200 osób uczestniczyło w I Powiatowym dniu aktywności fizycznej dla seniorów zorganizowanym przez Powiat Pszczyński i Forum Seniorów w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Jak podkreślali seniorzy, od dłuższego czasu oczekiwali takiej inicjatywy, która nie tylko integruje starsze pokolenie, ale promuje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.