Szkolenie z pierwszej pomocy

Czy w razie wypadku ktoś będzie potrafił mi pomóc? Czy potrafię pomóc poszkodowanemu? Czy nie boję się pomagać poszkodowanym? To może tylko kilka z pytań, które czasami sobie stawiamy w sytuacji, gdy poruszana jest kwestia udzielania pierwszej pomocy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom niektórych mieszkańców naszego powiatu Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny „DIABLAK” przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Pszczynie zaprasza na kolejne szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

pierwsza pomoc diablak

Termin szkolenia 9-10.09.2017r.

Szczegółowe informacje i możliwość zapisów znajdują się na stronie www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl otwiera się w nowym oknie

W trakcie szkolenia uczestnicy praktycznie przećwiczą metody udzielania pierwszej pomocy w wielu sytuacjach. Wszyscy poznają zasady przeprowadzania resuscytacji osoby dorosłej, niemowlęcia oraz dziecka. Zajęcia praktyczne obejmą również opatrywanie różnego typu ran. Uczestnicy szkolenia nauczą się także używać defibrylatora AED, a także wielu innych związanych z udzielaniem pierwszej pomocy czynności. Każdy z uczestników otrzyma stosowne zaświadczenie.

Szkolenie prowadzone będzie przez wykwalifikowanych, czynnie działających ratowników medycznych.

Informacje na temat działalności Klubu znaleźć można na www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl otwiera się w nowym oknie
Opiekunowie Klubu
Agnieszka i Artur Wojciechowie

• Zdrowie

Pomieszczenia dla pododdziału udarowego gotowe. Czas na kontrakt

Trwają starania, by kadra w pszczyńskim szpitalu mogła udzielać profesjonalnej pomocy pacjentom udarowym. Właśnie zostały oddane do użytku pomieszczenia, w którym będzie mógł działać pododdział udarowy. NFZ w Katowicach ogłosił konkurs w zakresie neurologii specjalistycznej na obszarze powiatu pszczyńskiego. - Jeżeli oferta spółki prowadzącej szpital zostanie przyjęta, od maja w naszym szpitalu ruszy pododdział udarowy - informuje Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

• Zdrowie

Aby długo i szczęśliwie żyć, trzeba się ruszać

Ponad 200 osób uczestniczyło w I Powiatowym dniu aktywności fizycznej dla seniorów zorganizowanym przez Powiat Pszczyński i Forum Seniorów w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie. Jak podkreślali seniorzy, od dłuższego czasu oczekiwali takiej inicjatywy, która nie tylko integruje starsze pokolenie, ale promuje zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną.

Szpital Joannitas zakupił nowoczesne USG

Szpital w Pszczynie wyposażył Zakład diagnostyki obrazowej w kolejny wysokiej klasy sprzęt medyczny do diagnostyki ultrasonograficznej, który umożliwi poszerzenie zakresu badań i precyzyjniejsze diagnozowanie pacjentów.