Zdrowie

Oddali prawie 130 litrów krwi

Podczas Motoserca na rynek zjechały setki motocyklistów, by promować honorowe oddawane krwi. W trakcie akcji 285 dawców oddało prawie 130 litrów krwi. Poznaliśmy także zwycięzcę XIV edycji Żubrowiska - nagrodę starosty Pawła Sadzy oraz możliwość zagrania suportu przed czerwcowym koncertem Comy zdobył zespół Omni mOdO.

motoserce

Pszczyńska Grupa Motocyklowa już po raz szósty zorganizowała akcję Motoserca. Na uczestników wydarzenia czekało mnóstwo atrakcji, m.in. pokazy motocyklowe, rowerowe i ratownictwa medycznego. Każdy krwiodawca otrzymał także od organizatorów gadżety oraz możliwość wzięcia udziału w losowaniu cennych nagród - kursów na prawo jazdy kat. A, skutera i wielu innych.

Najbardziej spektakularnym punktem wydarzenia była parada motocykli - równo o 13:00 motocykliści wspólnie wyjechali w trasę przez okoliczne miejscowości.

żubrowisko 2017

W ramach Motoserca odbył się także pierwszy dzień Żubrowiska - największej muzycznej imprezy organizowanej przez powiat pszczyński. Przed zebraną na rynku publicznością zagrało ostatecznie pięć zespołów, które jurorzy w składzie Barbara Broda-Malon, Mariusz Szulakowski oraz Daniel Kurtyka zakwalifikowali do przeglądu. Członkowie wszystkich zakwalifikowanych zespołów przed występami wzięli udział w warsztatach z wokalu gitary i perkusji.

Jak podkreślali jurorzy poziom tegorocznych zmagań był bardzo wysoki - Przesłuchiwałem zespoły, które przesłały nagrania i od samego początku wiadomo było, że poziom będzie bardzo wysoki i w zasadzie wybór będzie bardzo trudny. Żubrowisko od tego roku dostało status festiwalu ogólnopolskiego, więc poziom wzrósł naturalnie. W naszym odczuciu zdecydowanie wpłynęło to na korzyść - podkreślał Daniel Kurtyka, przewodniczący jury.

Zwycięzcami Żubrowiska okazali się muzycy z zespołu Omni mOdO. To oni już w czerwcu zagrają podczas drugiego dnia festiwalu jako support gwiazdy wieczoru - zespołu Coma oraz odbiorą nagrodę starosty pszczyńskiego, Pawła Sadzy w wysokości 2500 zł. Drugie miejsce zajęli członkowie katowickiego zespołu Hengelo, którzy również zagrają podczas czerwcowego koncertu i odbiorą nagrodę burmistrza Dariusza Skrobola w wysokości 2000zł.

Tradycyjnie nagrodę w wysokości 1000zł mogła przyznać publiczność. Po zliczeniu głosów okazało się, że zebranej widowni najbardziej przypadł do gustu występ zespołu Deal Doa z Pszczyny.
Przypomnijmy, że koncert finałowy Żubrowiska odbędzie się 24 czerwca w Ośrodku Sportów Wodnych w Łące. Podobnie jak w zeszłym roku, koszt wejściówki wyniesie jedynie 15 zł. Bilety są już w sprzedaży na: www.ticketpro.pl otwiera się w nowym oknie oraz www.pckul.pl otwiera się w nowym oknie

- Dziękujemy za waszą obecność. Zarówno Żubrowisko, jak i Mototserce to imprezy, które organizowane są dla was - mówił do zebranej publiczności starosta Paweł Sadza.

Cały dzień zwieńczył występ zespołu Neu Oberschlesien

• Zdrowie

7 lat od momentu rozpoczęcia budowy czekali na ten dzień

W czwartek 15 grudnia otwarto Dom Ojca Pio w Pszczynie, w którym znajduje się Ośrodek Dziennego Pobytu Osób Starszych, przychodnia paliatywna, hospicjum domowe i siedziba stowarzyszenia - pierwsza własna po 23 latach działalności Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.

• Zdrowie

Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 54/2022 Starosty Pszczyńskiego z dnia 24 listopada 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu pszczyńskiego na rok 2023, w dniach od 30 listopada 2022 r. do 8 grudnia 2022 r. zostały przeprowadzone konsultacje społeczne.