Pomoc konsumentom

Zaproszenie na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

UOKiK zaprasza przedsiębiorców z branży rolno-spożywczej na spotkanie informacyjne dotyczące ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca 2017 r. (wtorek) w siedzibie Urzędu

12 lipca 2017 r. wchodzi w życie ustawa o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Spotkanie będzie okazją do omówienia roli Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Agencji Rynku Rolnego w eliminowaniu z rynku praktyk nieuczciwie wykorzystujących przewagę kontraktową. Poruszona przy tym zostanie kwestia interesu publicznego oraz aspektów proceduralnych. Przewidziana jest również sesja pytań i odpowiedzi (program do pobrania).

Spotkanie odbędzie się 20 czerwca 2017 r. (wtorek), w godz. 10:00-13:00 w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym UOKiK, pl. Powstańców Warszawy 1 w Warszawie. Zapraszamy przedsiębiorców i przedstawicieli organizacji ich zrzeszających, prowadzących działalność w obszarze produkcji, przetwórstwa oraz dystrybucji produktów rolnych i spożywczych.

Prosimy o rejestrację do 14 czerwca 2017 r. za pomocą systemu on-line. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, o możliwości udziału decyduje kolejność zgłoszeń. Ponadto organizator zastrzega sobie prawo do określenia limitu osób reprezentujących daną instytucję lub branżę.

Spotkanie będzie transmitowane on-line, nagranie zostanie zamieszczone na stronie https://uokik.gov.pl/ otwiera się w nowym oknie.

(źródło: UOKiK)

Wakacyjny poradnik. Część 1

Przed wakacjami warto przypomnieć, że decydując się na wypoczynek zorganizowany we własnym zakresie, czyli bez udziału biura podróży musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

• Pomoc konsumentom

Webinarium. Jak nie dać się oszukać w Internecie?

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza 25 czerwca od godz. 10.00 indywidualnych uczestników rynku finansowego na webinarium „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów - czyli jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR we współpracy z Komendą Główną Policji.

Bezpieczny konsument

Hasło „Bezpieczny konsument” przyświecało spotkaniom z konsumentami w Starostwie Powiatowym w Pszczynie i na pszczyńskim targowisku w Koszarach Ułańskich z okazji Międzynarodowego Dnia Konsumenta.