Powiat pszczyński - podstrona

Oświata

Sukces uczennic z „Rolniczoka”

Dominika Wronowska i Zofia Wojtak z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie zajęły II miejsce w XXII. Archidiecezjalnym Konkursie Literackim w kategorii szkół średnich.

Wicestarosta, Marian Szwarc i uczennice we wspólnym zdjęciu z dyplomami i nagrodami.

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań twórczością literacką oraz kształtowanie postaw etycznych i kreatywnych w codziennym życiu. Zadaniem uczennic z PZS nr 2 w Pszczynie, których opiekunem była nauczycielka Natalia Ruman było napisanie pracy nt. „Święty Jan Paweł II. Cywilizacja Życia”.

Dominice Wronowskiej z klasy II LOB i Zofii Wojtak z klasy III LOB, nagrody i dyplomy w Starostwie Powiatowym w Pszczynie wręczyli wicestarosta Damian Cieszewski i wiceprezes Zarządu Akcji Katolickiej Archidiecezji Katowickiej Marian Szwarc. - Uczniowie naszych szkół powiatowych odnoszą liczne sukcesy na wielu płaszczyznach, sięgając po największe miejsca. Serdecznie gratuluję Dominice i Zofii - mówi wicestarosta.

Organizatorem konkursu literackiego był Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej w Katowicach. W skład Komisji oceniającej wchodzili poloniści i katecheci.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Oświata

    Ogłoszenie o konsultacjach

    Konsultacje dotyczące projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych, nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej, oraz zasad zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej.

  • Oświata

    Pszczyńskie Forum Nauki z Wiktorem Niedzickim

    11 czerwca w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyła się kolejna odsłona Pszczyńskiego Forum Nauki - cyklu spotkań łączących popularyzację wiedzy, wykłady eksperckie, dyskusje oraz aktywności edukacyjne dla młodzieży.

  • Oświata

    Czytanie na fali. Konferencja w Pszczynie

    Literatura, edukacja i nowe media - czyli nowe sposoby budowania relacji z młodymi czytelnikami - spotykają się w jednym miejscu podczas dwudniowej konferencji „BookWave. Czytanie na fali”, która rozpoczęła się w pckul-u. Wydarzenie pokazuje, że książka wciąż ma ogromną siłę, a współcześnie potrafi funkcjonować w nowych formach i docierać do odbiorców w bardziej angażujący niż kiedykolwiek sposób.