Uczniowie z Rudziczki uczyli się „migać”

Starostwo Powiatowe w Pszczynie organizuje warsztaty, które mają pomóc wykształcić u dzieci i młodzieży postawy tolerancji oraz akceptacji wobec różnego rodzaju niepełnosprawności. Tym razem zajęcia odbyły się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudziczce.

Uczeń pokazujący znaki w języku migowym.

Podczas warsztatów rozmawiano na temat trudności, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami. Uczniowie poznali alfabet palcowy i podstawowe słowa w języku migowym. Uczyli się liczb, kolorów, nazw zwierząt czy zwrotów grzecznościowych.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

„Różni, ale tacy sami” to warsztaty, które mają pomóc wykształcić u dzieci i młodzieży postawy tolerancji i akceptacji wobec różnego rodzaju niepełnosprawności. Czas i sposób prowadzenia zajęć zostaje dopasowany pod względem wieku.

Zapraszamy przedszkola i szkoły z powiatu pszczyńskiego do udziału w warsztatach. Więcej informacji udziela Referat ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych pszczyńskiego starostwa pod numerem telefonu 32 449 23 83.

• Oświata

Maturzyści odebrali świadectwa

Prawie 450 uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrało świadectwa ukończenia szkoły. Absolwentów żegnali starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski.

• Oświata

Powierzenie stanowiska dyrektora ZS nr 3

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Kuczera odebrał oficjalny akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie na kolejną, pięcioletnią kadencję.