Erasmus Plus w PZS 1: Ostatnia prosta na drodze do Alicante

20 uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w poniedziałek 6 marca wyleci do Alicante, aby zdobyć nowe doświadczenie i doskonalić swoje umiejętności zawodowe w Hiszpanii. Uczestnicy projektu Erasmus Plus zakończyli już formalne przygotowania do wyjazdu na staż. w Hiszpanii.

Budynek szkoły. Wysoki o jasno-bordowej elewacji.

Najlepsi kandydaci zostali wyłonieni spośród chętnych w procesie rekrutacyjnym i odbędą trzytygodniowy staż w Alicante, gdzie będą mieli możliwość pracować w firmach zgodnych z profilami kształcenia. Wśród uczestników znajdują się osoby kształcące się na kierunkach: technik mechanik, technik grafik, technik programista, technik pojazdów samochodowych oraz fryzjer.

W ramach przygotowań do wyjazdu stażyści uczestniczyli w kursie języka hiszpańskiego, zajęciach z autoprezentacji, a także w lekcjach poświęconych kulturze kraju goszczącego. Proces przygotowań zakończył się spotkaniem z koordynatorką projektu, która zaprezentowała uczniom ich docelowe miejsce praktyk oraz przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące pobytu za granicą.

Uczestnicy stażu poznali plan pobytu oraz szczegóły zakwaterowania. W harmonogramie, obok godzin pracy, znalazły się też przewidywane cele turystyczne. Po spotkaniu organizacyjnym nadszedł czas na rozmowy przeprowadzone przez koordynatora projektu z uczniami w języku angielskim. Przyszli stażyści odpowiadali na pytania o swoje mocne strony oraz opisywali swoje doświadczenie w zawodzie.

Po zakończeniu rozmów uczniowie byli zadowoleni z ich przebiegu oraz pozytywnie nastawieni do nadchodzącego wyjazdu.

(źródło: Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie)

• Oświata

Powierzenie stanowiska dyrektora ZS nr 3

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Kuczera odebrał oficjalny akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie na kolejną, pięcioletnią kadencję.

• Oświata

Mechatronicy z "Rolniczoka" na stażu zawodowym w Barcelonie

Początkiem marca grupa pięciu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 rozpoczęła praktyki w Barcelonie. Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji praktykanci uczestniczyli w intensywnym kursie języka hiszpańskiego. Przeszli też szkolenie z pierwszej pomocy i uczestniczyli w zajęciach z przygotowania kulturowego.