Powiat pszczyński - podstrona

Oświata

Dyrektor PZS nr 1 przechodzi na emeryturę

Teresa Wojtanowicz kończy pracę na stanowisku dyrektora Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie. Z placówką związała całe swoje zawodowe życie.

Zarząd Powiatu i prezydium Rday Powiatu z Teresą Wojtanowicz

Teresa Wojtanowicz końcem lutego przechodzi na emeryturę. W „Samochodówce” pracowała od 1 września 1989 roku na stanowisku nauczyciela. W latach 2002-2015 pełniła funkcję wicedyrektora. Dyrektorem Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie była od 2015 roku.

Jeszcze jako wicedyrektor była inicjatorką innowacji pedagogicznych, które wraz z nauczycielami zawodu wprowadzała do oferty kształcenia. W zawodzie ślusarza - kurs spawacza, dla sprzedawcy - aranżacja wystroju sklepów i projektowanie wystaw, dla technika usług fryzjerskich i fryzjera - kosmetyka w wizualizacji, a dla technika mechanika - kontrola jakości. Obecnie w podstawie programowej zostały one ujęte jako dodatkowe umiejętności. Szkoła współpracuje z wieloma pracodawcami cieszącymi się dużym uznaniem i renomą na rynku pracy. Od wielu lat organizuje konkursy na szczeblu powiatowym, krajowym i międzynarodowym. Uczniowie osiągają sukcesy w konkursach i aktywnie uczestniczą w projektach edukacyjnych wielu renomowanych firm.

Podczas sesji Rady Powiatu starosta oraz radni podziękowali dyrektor za wiele lat pracy na rzecz oświaty w powiecie pszczyńskim. Pani dyrektor otrzymała nagrodę starosty pszczyńskiego za całokształt osiągnięć w pracy dydaktyczno-wychowawczej i organizacyjnej.

- Kończą się pewne zobowiązania, dla nas w powiecie pszczyńskim kończy się pewna epoka. To był zaszczyt móc współpracować z Teresą Wojtanowicz przez te wszystkie lata i obserwować, co dzieje się z PZS nr 1. Uśmiech na twarzy uczniów, ich wiedza, ich powroty do szkoły jako absolwentów, ich współpraca dziś jako przedsiębiorców to jest dokonanie pani dyrektor i jej zespołu. Pięknie za to dziękujemy - mówił Paweł Sadza, przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego.

- W imieniu Zarządu Powiatu Pszczyńskiego, pracowników i wszystkich mieszkańców dziękuję za wzorowe i odpowiedzialne kierowanie szkołą i całą dotychczasową pracę w szkolnictwie ponadpodstawowym. Za to, że mając zawsze na uwadze dobro uczniów pani dyrektor dążyła do zapewnienia jak najlepszych warunków kształcenia, rozwijania pasji i umiejętności. Tworzyła atmosferę sprzyjającą zdobyciu przez uczniów jak najwyższych kwalifikacji zawodowych, dających szanse na rynku pracy - podkreśla starosta Barbara Bandoła.

Teresa Wojtanowicz zaznaczyła, że miała przyjemność pracować ze świetnym zespołem. - Sukces to ogromna praca wielu osób, a ja miałam przyjemność pracować z najlepszymi. Mój zespół kierowniczy, nauczycieli, zespół pracowników administracji i obsługi to są najwspanialsi ludzie i bardzo im dziękuję. Ta praca to była przyjemność - mówiła Teresa Wojtanowicz, dziękując obecnemu i poprzedniemu Zarządowi Powiatu za zaufanie i wspieranie działań.

Zarząd Powiatu Pszczyńskiego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora PZS nr 1 w Pszczynie na okres od 27 lutego do 31 sierpnia 2023 r. Justynie Figołuszce, wicedyrektor szkoły.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Oświata

    Uczeń PZS nr 1 w Pszczynie w finale ogólnopolskiego konkursu

    Błażej Pławecki z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie w miniony weekend brał udział w finałowych zmaganiach konkursu Young Car Mechanic. To europejski konkurs dla uczniów techników i branżowych szkół samochodowych.

  • Oświata

    Przyszedł czas na naukę montażu podcastów

    Na początku nagrywali dźwięki w wybranych muzeach i izbach regionalnych, potem spotkali się ze swoimi rozmówcami w profesjonalnym studiu nagraniowym. Teraz młodzież trzech szkół, która uczestniczy w projekcie „Z mikrofonem po muzeach” uczyła się montażu podcastów.