„Samochodówka” zaprasza na Dni Otwarte

W lutym i marcu Powiatowy Zespół Szkół nr 1 otworzy swoje drzwi, aby zaprezentować ósmoklasistom ofertę edukacyjną szkoły.

Uczniowie w jednej z pracowni na warsztatach szkolnych.

Dni Otwarte w placówkach oświatowych to dobra okazja, by dowiedzieć się czegoś więcej o szkole, przekonać się, jakie warunki i zajęcia proponuje konkretna placówka oraz porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami i uczniami.

W Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie, Dni Otwarte dla uczniów ostatnich klas szkół podstawowych odbędą się 28 lutego i 1 marca.

„Samochodówkę” we wtorek i w środę w godzinach od 8.00 do 14.00 lepiej będą mogły poznać grupy zorganizowane wraz z opiekunami. Wcześniej należy skontaktować się z koordynatorem wydarzenia (tel. 605 975 320).

We wtorek 28 lutego o godz. 16.00 w warsztatach szkolnych w Pszczynie odbędzie się spotkanie dla ósmoklasistów i ich rodziców. - Uczniowie zobaczą nasze pracownie, warsztaty szkolne, zapoznają się z ofertą kształcenia. Udostępnimy też listę pracodawców przyjmujących młodych ludzi na zajęcia praktyczne. Serdecznie zapraszamy - informuje Teresa Wojtanowicz, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie.

• Oświata

Nauczyciele na zagranicznych kursach językowych

W ramach trzeciej edycji projektu "Uczyć po europejsku" kadra pedagogiczna Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie miała możliwość uczestniczenia w zagranicznych kursach językowych realizowanych w ramach akredytacji Erasmusa.

• Oświata

Absolwenci „Samochodówki” odnoszą sukcesy

Paulina Łakota i Miłosz Puchałka, absolwenci technikum Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie w Ogólnopolskim Konkursie „Technik Absolwent Roku” uplasowali się na czołowych miejscach w specjalności technik grafiki i poligrafii cyfrowej, tym samym zakwalifikowali się do II finałowego etapu konkursu.