Z przedszkolakami i uczniami o tolerancji i akceptacji

Poznają alfabet palcowy, podstawowe słowa i liczby w języku migowym, a przy tym uczą się tolerancji - to jedne z elementów zajęć, które mają pomóc wykształcić u dzieci postawy akceptacji wobec różnego rodzaju niepełnosprawności.

Prowadząca warsztaty z dziećmi.

W ostatnim czasie w warsztatach „Różni, ale tacy sami” organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudziczce i Szkoły Podstawowej w Porębie oraz przedszkolaki z Pszczyny, Wisły Wielkiej i Studzienic.

Warsztaty dla dzieci i młodzieży

„Różni, ale tacy sami” to warsztaty, które mają pomóc wykształcić u dzieci i młodzieży postawy tolerancji i akceptacji wobec różnego rodzaju niepełnosprawności. Czas i sposób prowadzenia zajęć zostaje dopasowany pod względem wieku.

Zapraszamy przedszkola i szkoły z powiatu pszczyńskiego do udziału w warsztatach. Więcej informacji udziela Referat ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych pszczyńskiego starostwa pod numerem telefonu 32 449 23 83.

• Oświata

Powierzenie stanowiska dyrektora ZS nr 3

Podczas posiedzenia Zarządu Powiatu Pszczyńskiego Grzegorz Kuczera odebrał oficjalny akt powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół nr 3 Specjalnych im. Janusza Korczaka w Pszczynie na kolejną, pięcioletnią kadencję.

• Oświata

Mechatronicy z "Rolniczoka" na stażu zawodowym w Barcelonie

Początkiem marca grupa pięciu uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 rozpoczęła praktyki w Barcelonie. Po pomyślnym przejściu procesu rekrutacji praktykanci uczestniczyli w intensywnym kursie języka hiszpańskiego. Przeszli też szkolenie z pierwszej pomocy i uczestniczyli w zajęciach z przygotowania kulturowego.