Powiat pszczyński - podstrona

Oświata

Kończy się pewna epoka. Wizytator Andrzej Mróz odchodzi na emeryturę

Włodarze Powiatu Pszczyńskiego i Gminy Pszczyna oraz dyrektorzy powiatowych i gminnych szkół podziękowali Andrzejowi Mrozowi, którzy przez ostatnie dwie dekady sprawował nadzór pedagogiczny nad placówkami oświatowymi w powiecie pszczyńskim.

Starosta Barbara Bandoła oraz wicestarosta Damian Cieszewski dziękują Andrzejowi Mrozowi za współpracę.
fot. Powiat Pszczyński

Andrzej Mróz, starszy wizytator bielskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach przechodzi na emeryturę. W kuratorium przepracował 30 lat, w tym 20 zajmował się nadzorem nad placówkami w powiecie pszczyńskim.

- Pan Andrzej zawsze był profesjonalistą, zaangażowanym w sprawy oświaty, jako dyrektorzy szkół i organ prowadzący zawsze mogliśmy liczyć na jego cenne wskazówki i pomoc - podkreślała Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

- Szkoła to żywy organizm, w którym mnóstwo się dzieje. Dlatego dobrze było mieć takie wsparcie. Dla oświaty w powiecie pszczyńskim kończy się pewna epoka - dodał wicestarosta Damian Cieszewski.

Za wieloletnią współpracę dziękowali także burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, zastępca burmistrza Barbara Sopot-Zembok oraz dyrektorzy gminnych i powiatowych placówek oświatowych.

Andrzej Mróz podczas spotkania z włodarzami i dyrektorami placówek oświatowych wspominał moment, kiedy ponad 20 lat temu na skutek reformy administracyjnej kuratorium bielskie stało się delegaturą śląskiego, a on otrzymał nadzór nad powiatem pszczyńskim. Jak mówił, zaczął się wtedy uczyć Pszczyny, co doprowadziło nawet do tego, że stworzył mini-słownik gwary. - Życzę państwu, żeby praca w szkole w tych niełatwych czasach, zarządzanie i administrowanie szkołą, dawała dużo satysfakcji i żebyście zawsze znaleźli takich ludzi, którzy pomogą wam życzliwie pokonać pojawiające się trudności - mówił odchodzący na emeryturę wizytator.

Grupa dyrektorów szkół i samorządowców oraz wizytator Kuratorium Oświaty stoją na schodach ratusza.
fot. Gmina Pszczyna

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Oświata

    Ósmoklasiści z wizytą w pszczyńskim Starostwie

    Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego uczniowie coraz intensywniej odliczają dni do wakacji. W tym przedwakacyjnym okresie ósmoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce, w towarzystwie nauczycielek, odwiedzili Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

  • Oświata

    Ogłoszenie o konsultacjach

    Konsultacje dotyczące projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych, nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej, oraz zasad zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej.

  • Oświata

    Pszczyńskie Forum Nauki z Wiktorem Niedzickim

    11 czerwca w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyła się kolejna odsłona Pszczyńskiego Forum Nauki - cyklu spotkań łączących popularyzację wiedzy, wykłady eksperckie, dyskusje oraz aktywności edukacyjne dla młodzieży.