Powiat pszczyński - podstrona

Oświata

Wręczenie aktów mianowania

Nauczycielki szkół prowadzonych przez Powiat Pszczyński odebrały akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Trzy nauczycielki mianowane stoją przed choinką w gabinecie starosty razem ze starostą wocestarostą i naczelniczką wydziału.

17 grudnia w Starostwie Powiatowym w Pszczynie Katarzyna Kaczmarek i Magdalena Szczepańczyk z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie oraz Patrycja Olek z Zespołu Szkół nr 3 im. Janusza Korczaka w Pszczynie złożyły ślubowanie oraz odebrały akty mianowania.

Starosta Barbara Bandoła, wicestarosta Damian Cieszewski oraz naczelnik Wydziału Oświaty Krystyna Świerkot-Żmij pogratulowali nauczycielkom kolejnego ważnego momentu w karierze zawodowej.

- Dziękuję za pogłębienie wiedzy i umiejętności zawodowych, które są niezbędne w codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą. Bardzo doceniamy zaangażowanie i to, że nasi nauczyciele ciągle się rozwijają. Życzę zapału, pasji i umiejętnego budowania relacji z uczniami - mówi starosta Barbara Bandoła.

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Oświata

    Ósmoklasiści z wizytą w pszczyńskim Starostwie

    Wraz ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego uczniowie coraz intensywniej odliczają dni do wakacji. W tym przedwakacyjnym okresie ósmoklasiści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce, w towarzystwie nauczycielek, odwiedzili Starostwo Powiatowe w Pszczynie.

  • Oświata

    Ogłoszenie o konsultacjach

    Konsultacje dotyczące projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych, doradców zawodowych, nauczycieli prowadzących kształcenie w formie zaocznej, oraz zasad zaliczania do wymiaru godzin poszczególnych zajęć w formie zaocznej.

  • Oświata

    Pszczyńskie Forum Nauki z Wiktorem Niedzickim

    11 czerwca w Starostwie Powiatowym w Pszczynie odbyła się kolejna odsłona Pszczyńskiego Forum Nauki - cyklu spotkań łączących popularyzację wiedzy, wykłady eksperckie, dyskusje oraz aktywności edukacyjne dla młodzieży.