Skorzystaj z nieodpłatnych porad prawnych

W powiecie pszczyńskim nieodpłatna pomoc prawna oraz poradnictwo obywatelskie udzielane są na terenie każdej gminy. Organizacją zadania zajmuje się Powiat Pszczyński. Lokale na ten cel nieodpłatnie udostępniają samorządy gminne. Mieszkańcy mogą korzystać także z bezpłatnych mediacji.

Grafika przedstawiająca prawnicze przedmioty.

Nieodpłatna pomoc prawna skierowana jest do osób, które borykają się z problemami prawnymi, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie - do osób borykających się z problemami, które nie mają natury wyłącznie prawnej, a nieodpłatna mediacja - do osób, które znajdują się w konflikcie. Prowadzi ją mediator, który pomaga stronom dojść do porozumienia bez potrzeby stawania przed sądem.

Kto może skorzystać?

• każdy, kto nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej,
  • przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, który w zeszłym roku nie zatrudniał żadnych pracowników oraz złoży stosowne oświadczenia i zaświadczenia o udzielonej pomocy de minimis.

Jak skorzystać?

Na poradę można zapisać się:
• dzwoniąc na numer 32 449 23 78 w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Pszczynie,
• elektronicznie wysyłając e-mail na adres: pomocprawna@powiat.pszczyna.pl (w wiadomości należy podać dane do kontaktu telefonicznego),
• osobiście w siedzibie Referatu mieszczącego się w Szpitalu Joannitas w Pszczynie, ul. Antesa 11, pokój nr 1 (obok kaplicy szpitalnej).

Punkty nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w powiecie pszczyńskim:

PUNKT NR I: lokal biurowy przy ul. 3 Maja 15, 43-200 Pszczyna

PUNKT NR II: lokal biurowy nr 201 w Domu Kultury w Pawłowicach na Osiedlu przy ul. Wojska Polskiego 11, 43-250 Pawłowice (GOK)

PUNKT NR III: Nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

• Gmina Kobiór: lokal biurowy przy ul. Centralnej 57, 43-210 Kobiór
  • Gmina Suszec: lokal biurowy przy ul. Ogrodowej 22, 43-267 Suszec (GOK Suszec)

PUNKT NR IV: Nieodpłatna pomoc prawna

• Gmina Miedźna: lokal biurowy przy ul. Poprzecznej 1, 43-225 Wola
  • Gmina Goczałkowice-Zdrój: lokal biurowy, przy ul. Uzdrowiskowej 61, 43-230 Goczałkowice -Zdrój (GOK)
Plakat dotyczący nieodpłatnej pomocy prawnej.

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.