Nowa wystawa: pustynne krajobrazy w obiektywie Bartosza Woźnikowskiego

W budynku centrum przesiadkowego w Pszczynie pojawiła się nowa wystawa. W przeszklonych witrynach do 10 czerwca można oglądać zdjęcia wykonane w 2023 roku podczas rajdów Dakar i Rallye du Maroc, najbardziej znanych i prestiżowych wyścigów w cyklu W2RC.

Grupa osób oglądająca fotografie w centrum przesiadkowym.

Pustynne krajobrazy

Na wystawę pustynnych krajobrazów składają się 24 zdjęcia. Wewnątrz budynku zostały powieszone w kolorze, z zewnątrz - czarno-białe. Wszystkie wyjątkowe, bo wykonane podczas zmagań rajdowych i nie tylko przez Bartosza Woźnikowskiego, pszczyńskiego programistę, głównego twórcę technologii Techtir, a jednocześnie fotografa.

Z pszczyńskiej ziemi na rajdowe piaski

Przygoda firmy Techtir z Dakarem rozpoczęła się od jednej naprawy dla czeskiej firmy FeshFesh. Profesjonalne podejście do sprawy i dobre wyniki doprowadziły do współpracy między pszczyńską firmą a rajdową ekipą z Czech, która specjalizuje się w projektowaniu samochodów na tego typu wydarzenia.

Ciężarówki zostają przygotowane „od zera”, aby sprostać ekstremalnym warunkom, które panują w Arabii Saudyjskiej i Maroku. Dużym sukcesem jest fakt, że team polsko-czeski korzystający z rozwiązań Techtira został w 2023 roku wicemistrzem świata w klasyfikacji FIA.

Oblicza Dakaru

Rajd Dakar jest sprawdzianem zarówno dla sprzętu, jak i ludzi. Niejednokrotnie zawodnicy muszą rezygnować z kolejnych etapów wyścigu z powodu usterek technicznych albo przyczyn zdrowotnych. Ludzie, którzy biorą w nim udział to prawdziwi tytani. Uznawany jest za jeden z najtrudniejszych do ukończenia. Przeciwności na pustyniach Arabii Saudyjskiej nie brakuje. Wysokie temperatury, powiewy piasku z każdej strony i problemy techniczne - to tylko niektóre z trudności, które czekały na śmiałków wyścigu.

Rzeczywistość dakarowa fascynuje pod wieloma względami. To nie tylko zmagania rajdowe, ale odmienna kultura, różnorodni ludzie i zachwycające widoki. Te wszystkie aspekty Bartosz Woźnikowski ukazuje na swoich fotografiach, które można oglądać w centrum przesiadkowym do 10 czerwca w ramach projektu „Przesiądź się na kulturę” organizowanego przez Powiat Pszczyński.

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.