Powiat pszczyński - podstrona

Oświata

Uczniowie zapoznają się z ofertą uczelni ze Śląska i Małopolski

W poniedziałek 27 marca w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbędą się 12. Targi Edukacyjne pod patronatem starosty pszczyńskiej, które mają pomóc młodym ludziom w wyborze dalszego kształcenia.

Z ofertą uczelni wyższych z województwa śląskiego i małopolskiego będzie można zapoznać się w godzinach od 10.00 do 13.00. Dodatkowo młodzież szkół ponadpodstawowych z powiatu pszczyńskiego dowie się, jakie wymagania stawiają placówki przed przyszłymi studentami. Swój udział w Targach Edukacyjnych potwierdziło kilkanaście uczelni publicznych, jak i prywatnych.

Oferta wystawców skierowana będzie do uczniów klas maturalnych i młodzieży, która do egzaminu dojrzałości przystąpi w 2024 roku. - Po przerwie powróciliśmy do organizacji wydarzenia. Targi Edukacyjne w Pszczynie zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Liczymy na to, że tegoroczna edycja również będzie pozytywnie odebrana zarówno przez odwiedzających, jak i wystawców - mówi Piotr Łapa, organizator wydarzenia.

12. Targi Edukacyjne w Pszczynie zostały objęte patronatem starosty Barbary Bandoły.

Plakat informujący o targach edukacyjnych.

(źródło: Imprezatorzy)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Oświata

    Uczniowie odebrali świadectwa i rozpoczęli wakacje

    21 czerwca dla uczniów rozpoczęły się wakacje. Zanim to się stało, młodzież kształcąca się w powiatowych szkołach ponadpodstawowych odebrała świadectwa. Prawie 150 uczniów Szkół Branżowych I Stopnia zakończyło edukację.

  • Oświata

    Wnioski o stypendium starosty

    W ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży w terminie do 30 czerwca 2024 r. będą przyjmowane wnioski o przyznanie Stypendium Starosty Pszczyńskiego.