Powiat pszczyński - podstrona

Oświata

Uczniowie zapoznają się z ofertą uczelni ze Śląska i Małopolski

W poniedziałek 27 marca w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie odbędą się 12. Targi Edukacyjne pod patronatem starosty pszczyńskiej, które mają pomóc młodym ludziom w wyborze dalszego kształcenia.

Z ofertą uczelni wyższych z województwa śląskiego i małopolskiego będzie można zapoznać się w godzinach od 10.00 do 13.00. Dodatkowo młodzież szkół ponadpodstawowych z powiatu pszczyńskiego dowie się, jakie wymagania stawiają placówki przed przyszłymi studentami. Swój udział w Targach Edukacyjnych potwierdziło kilkanaście uczelni publicznych, jak i prywatnych.

Oferta wystawców skierowana będzie do uczniów klas maturalnych i młodzieży, która do egzaminu dojrzałości przystąpi w 2024 roku. - Po przerwie powróciliśmy do organizacji wydarzenia. Targi Edukacyjne w Pszczynie zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Liczymy na to, że tegoroczna edycja również będzie pozytywnie odebrana zarówno przez odwiedzających, jak i wystawców - mówi Piotr Łapa, organizator wydarzenia.

12. Targi Edukacyjne w Pszczynie zostały objęte patronatem starosty Barbary Bandoły.

Plakat informujący o targach edukacyjnych.

(źródło: Imprezatorzy)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

 • Oświata

  Absolwenci Liceum Pedagogicznego wspominają swoją szkołę

  Choć ostatni absolwenci opuścili mury Liceum Pedagogicznego w Pszczynie w 1970 roku, pamięć o szkole jest ciągle żywa. 21 września w sali gimnastycznej popularnej „ćwiczeniówki” przy ul. Batorego zebrało się ponad 200 absolwentów, by świętować 100-lecie swojej szkoły.

 • Oświata

  Justyna Figołuszka dyrektorem "Samochodówki"

  1 września starosta Barbara Bandoła i wicestarosta Damian Cieszewski wręczyli akt powierzenia stanowiska dyrektora drugiej co do wielkości szkoły ponadpodstawowej prowadzonej przez Powiat Pszczyński.

 • Oświata

  Wakacje to czas remontów w powiatowych szkołach

  Wielkimi krokami zbliża się pierwszy dzwonek. Uczniowie przygotowują się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego, a w szkołach skończyły się ostatnie remonty. W czasie dwóch letnich miesięcy w powiatowych placówkach działo się naprawdę dużo.