130 zawodników rywalizowało przy stołach pingpongowych

Jubileuszowa 20. edycja Otwartych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zgromadziła przy stołach pingpongowych aż 130 zawodników, którzy rywalizowali w siedmiu kategoriach.

Mężczyzna gra w tenisa stołowego.

Mecze zostały rozgrywane na 12 stołach. W sobotę rano do gry przystąpiły dzieci i młodzież - dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 2005-2010 oraz 2011 i młodsi. Później rozpoczęły się turnieje Open, Amatorów, Weteranów powyżej 50 roku życia i VIP-ów.

Co ciekawe, w tym roku liczniejsza była frekwencja wśród dorosłych - 76 uczestników, z czego połowa zagrała w kategorii Open. W tenisowych zmaganiach oprócz mieszkańców powiatu pszczyńskiego, uczestniczyło też kilkudziesięciu zawodników z różnych miejscowości śląska, podbeskidzia oraz małopolski.

Wicestarosta wręcza grawer organizatorowi turnieju.

Organizatorami 20. Otwartych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym byli Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, Powiat Pszczyński oraz Uczniowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego Pszczyna.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.