130 zawodników rywalizowało przy stołach pingpongowych

Jubileuszowa 20. edycja Otwartych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym w hali Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pszczynie zgromadziła przy stołach pingpongowych aż 130 zawodników, którzy rywalizowali w siedmiu kategoriach.

Mężczyzna gra w tenisa stołowego.

Mecze zostały rozgrywane na 12 stołach. W sobotę rano do gry przystąpiły dzieci i młodzież - dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 2005-2010 oraz 2011 i młodsi. Później rozpoczęły się turnieje Open, Amatorów, Weteranów powyżej 50 roku życia i VIP-ów.

Co ciekawe, w tym roku liczniejsza była frekwencja wśród dorosłych - 76 uczestników, z czego połowa zagrała w kategorii Open. W tenisowych zmaganiach oprócz mieszkańców powiatu pszczyńskiego, uczestniczyło też kilkudziesięciu zawodników z różnych miejscowości śląska, podbeskidzia oraz małopolski.

Wicestarosta wręcza grawer organizatorowi turnieju.

Organizatorami 20. Otwartych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Tenisie Stołowym byli Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie, Powiat Pszczyński oraz Uczniowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego Pszczyna.

Piątkowe „Prania pachnące sztuką” przesunięte na inne terminy

Ważny komunikat. Ze względu na silne opady deszczu, grad i burze, które przeszły nad naszym powiatem oraz zapowiadane dalsze niesprzyjające warunki pogodowe wspólnie z Zarządem osiedla Śródmieście w Pszczynie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Suszcu podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszych plenerowych wernisaży wystaw: „Dzieciom” Anny Stoszek-Szroborz i „Radościowice” Pawła Widery w ramach projektu „Pranie pachnące sztuką”. O nowych terminach poinformujemy w późniejszym czasie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o burzach

IMGW-PIB w Krakowie wydał ostrzeżenie 2. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego. Wydane zostało również ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.