O możliwości wsparcia projektów z zakresu edukacji, włączenia społecznego i zdrowia

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie odbyło się spotkanie reprezentantów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego z przedstawicielami jednostek z powiatu pszczyńskiego odpowiedzialnymi za przygotowywanie projektów z dziedziny edukacji i polityki społecznej.

Uczestnicy spotkania siedzą przy stołach w sali sesyjnej.

W grudniu ubiegłego roku Komisja Europejska zatwierdziła program Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027, tym samym umożliwiając finansowanie nowych projektów ze środków Unii Europejskiej.

W nowej perspektywie finansowej województwo śląskie otrzyma ponad 5,1 mld euro z Funduszy Europejskich, w tym 2,2 mld euro na plan sprawiedliwej transformacji.

Podczas spotkania, które otworzyła starosta Barbara Bandoła, omówiono możliwości pozyskania środków w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027” na projekty w obszarach m.in. edukacji, włączenia społecznego i zdrowia.

Spotkanie poprowadziły osoby bezpośrednio zaangażowane w przygotowanie przyszłych naborów. Te Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego planuje ogłosić w II kwartale 2023 roku.

Nasz produkty na Targach w Chorzowie

Ostatni weekend maja to kolejna szansa na promocję lokalnych produktów. Wszystko za sprawą 12. Targów Turystyki Weekendowej „Atrakcje Regionów”, w których będę uczestniczyć nasi miejscowi producenci, których wyroby wyróżniono certyfikatem Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej.

• Pomoc konsumentom

Webinarium. Jak nie dać się oszukać w Internecie?

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego zaprasza 25 czerwca od godz. 10.00 indywidualnych uczestników rynku finansowego na webinarium „Najnowsze sposoby działania cyberoszustów - czyli jak nie dać się okraść w Internecie” organizowane w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku - CEDUR we współpracy z Komendą Główną Policji.