Zagrali w różnych lokalizacjach. Monodram wystawili w pszczyńskim starostwie

„Owacje. Pszczyńskie Wieczory z Teatrem” organizowane przez Stowarzyszenie „take tam…” im. Artystów Międzywojnia zakończył monodram „Siedem sekund wieczności” w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

Aktorka stoi na korytarzu starostwa przy wieszaku z ubraniami.

W niedzielny wieczór widzowie zobaczyli monodram Wiktorii Urbaniec opowiadający historię aktorki i wynalazczyni Hedy Lamarr - młodość w cieniu wojny i nazizmu, początki kariery w Hollywood i kolejne etapy jej drogi, poszukiwania siebie i swojego miejsca.

Premiera odbyła się w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie. - Stowarzyszenie „take tam…” im. Artystów Międzywojnia tworzą zdolni, młodzi ludzie. Każda przestrzeń może stać się dla nich sceną. Grali na ulicy, w centrum przesiadkowym, dziś w teatr zamienili schody i korytarz Starostwa Powiatowego w Pszczynie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Młodzi aktorzy ze Stowarzyszenia „take tam…” im. Artystów Międzywojnia od piątku 17 marca do niedzieli zaprezentowali 10 spektakli w pięciu różnych lokalizacjach w Pszczynie - III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie, Pszczyńskim Centrum Kultury, Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, Powiatowym Centrum Przesiadkowym oraz Starostwo Powiatowym w Pszczynie.

Monodram Wiktorii Urbaniec był częścią „Owacji. Pszczyńskich Wieczorów z Teatrem”, które zastąpiły Pszczyńską Noc Teatru od lat organizowaną przez Stowarzyszenie „take tam..” im. Artystów Międzywojnia. W tegorocznym programie znalazły się m.in. spektakle dla dzieci i plenerowe oraz monodramy.

Piątkowe „Prania pachnące sztuką” przesunięte na inne terminy

Ważny komunikat. Ze względu na silne opady deszczu, grad i burze, które przeszły nad naszym powiatem oraz zapowiadane dalsze niesprzyjające warunki pogodowe wspólnie z Zarządem osiedla Śródmieście w Pszczynie i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Suszcu podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszych plenerowych wernisaży wystaw: „Dzieciom” Anny Stoszek-Szroborz i „Radościowice” Pawła Widery w ramach projektu „Pranie pachnące sztuką”. O nowych terminach poinformujemy w późniejszym czasie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o burzach

IMGW-PIB w Krakowie wydał ostrzeżenie 2. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego. Wydane zostało również ostrzeżenie hydrologiczne o gwałtownych wzrostach stanów wody.