Zagrali w różnych lokalizacjach. Monodram wystawili w pszczyńskim starostwie

„Owacje. Pszczyńskie Wieczory z Teatrem” organizowane przez Stowarzyszenie „take tam…” im. Artystów Międzywojnia zakończył monodram „Siedem sekund wieczności” w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

Aktorka stoi na korytarzu starostwa przy wieszaku z ubraniami.

W niedzielny wieczór widzowie zobaczyli monodram Wiktorii Urbaniec opowiadający historię aktorki i wynalazczyni Hedy Lamarr - młodość w cieniu wojny i nazizmu, początki kariery w Hollywood i kolejne etapy jej drogi, poszukiwania siebie i swojego miejsca.

Premiera odbyła się w budynku Starostwa Powiatowego w Pszczynie. - Stowarzyszenie „take tam…” im. Artystów Międzywojnia tworzą zdolni, młodzi ludzie. Każda przestrzeń może stać się dla nich sceną. Grali na ulicy, w centrum przesiadkowym, dziś w teatr zamienili schody i korytarz Starostwa Powiatowego w Pszczynie - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Młodzi aktorzy ze Stowarzyszenia „take tam…” im. Artystów Międzywojnia od piątku 17 marca do niedzieli zaprezentowali 10 spektakli w pięciu różnych lokalizacjach w Pszczynie - III Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie, Pszczyńskim Centrum Kultury, Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, Powiatowym Centrum Przesiadkowym oraz Starostwo Powiatowym w Pszczynie.

Monodram Wiktorii Urbaniec był częścią „Owacji. Pszczyńskich Wieczorów z Teatrem”, które zastąpiły Pszczyńską Noc Teatru od lat organizowaną przez Stowarzyszenie „take tam..” im. Artystów Międzywojnia. W tegorocznym programie znalazły się m.in. spektakle dla dzieci i plenerowe oraz monodramy.

• Dla niepełnosprawnych

Kolejne rozmowy o dostępności

W Starostwie Powiatowym w Pszczynie z inicjatywy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych odbyło się spotkanie z przedstawicielem Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych poświęcone budowaniu świadomości społecznej o dostępności.

Rachunki za energię elektryczną: kampania edukacyjna Urzędu Regulacji Energetyki nt. umów z ceną dynamiczną

Od 24 sierpnia u największych sprzedawców energii elektrycznej pojawił się nowy rodzaj oferty adresowanej do odbiorców indywidualnych: umowa z ceną dynamiczną. Jest skierowana do odbiorców świadomych zasad obowiązujących na rynku energii oraz posiadających liczniki zdalnego odczytu i rozliczających się w cyklu jednomiesięcznym. Sprawdź, czy ta oferta jest dla Ciebie.

• Środowisko

Ostrzeżenie o gęstej mgle

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie dla powiatu pszczyńskiego o gęstej mgle, stopnia 1.