Dla niepełnosprawnych

W pszczyńskim starostwie bezpłatnie wypożyczysz rower trójkołowy

Jak co roku wraz z wiosną rozpoczyna się sezon rowerowy. W Starostwie Powiatowym w Pszczynie można wypożyczać rowery trójkołowe przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Dziewczyna z zespołem Downa siedzi na rowerze trójkołowym.

Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego mogą bezpłatnie wypożyczyć rower rehabilitacyjny w jednym z trzech rozmiarów - dużym, średnim lub dziecięcym. Są to rowery trójkołowe - stabilne, wygodne, posiadają zamontowany koszyk, w którym można przewozić zakupy.

Mogą je wypożyczać osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy i każdy, kto ze względów zdrowotnych nie może korzystać z tradycyjnego roweru. W ostatnich dniach z wypożyczalni skorzystała Magda z Pszczyny. - Dzięki takim rowerom osoby z niepełnosprawnością mogą łatwiej się przemieszczać i pracować nad poprawą sprawności fizycznej. Sposób wypożyczenia jest bardzo prosty. Chętni mogą zadzwonić do starostwa i umówić się na termin przekazania roweru - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Sprzęt wypożyczany jest na dwa tygodnie z możliwością przedłużenia na kolejny okres. Rowery trójkołowe można odbierać przy Starostwie Powiatowym w Pszczynie, kontaktując się wcześniej z koordynatorem wypożyczalni pod numerem telefonu 32 449 23 98.

Powiat Pszczyński pozyskał rowery trójkołowe w 2019 roku od Fundacji Fundacja Eco Textil oraz Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża.

• Dla niepełnosprawnych

Powiatowa Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych powołana na kolejną kadencję

Podczas posiedzenia inaugurującego, wicestarosta Damian Cieszewski wręczył akty powołania na kolejne cztery lata członkom Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. To organ opiniodawczo-doradczy składający się z pięcioro przedstawicieli działających na terenie powiatu pszczyńskiego organizacji pozarządowych.

• Dla niepełnosprawnych

Ostatni moment na zgłoszenie „Uskrzydlonego”

Powiat Pszczyński po raz piąty chce uhonorować osoby z niepełnosprawnościami, które są aktywne zawodowo, odnoszą sukcesy sportowe, angażują się w życie społeczne i rozwijają pasje. Kandydatów do Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” można zgłaszać do 12 kwietnia.

• Dla niepełnosprawnych

Powiat Pszczyński na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami z autyzmem Starostwo Powiatowe w Pszczynie tradycyjnie przyłączy się do akcji „Zaświeć się na niebiesko”.