Kondolencje

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci śp. Wacława Zmarlaka - pszczyńskiego redaktora, dziennikarza, autora publikacji, który był wieloletnim kronikarzem lokalnej rzeczywistości, przybliżał mieszkańcom powiatu pszczyńskiego funkcjonowanie samorządu powiatowego i gminnych.

Czarna grafika ze świeczkami i tekstem kondolencji dostępnym na stronie.

W latach 1978-1987 był dyrektorem Szkoły Podstawowej w Wiśle Wielkiej. W czasach, kiedy kierował placówką oświatową podjęto decyzję o jej rozbudowie. W latach 1991-1999 był również dyrektorem Szkoły Podstawowej w Wiśle Małej.

W okresie od 1992 do 1999 był redaktorem naczelnym „Głosu Pszczyńskiego”, następnie założycielem, wydawcą i redaktorem naczelnym „Niezależnego Pisma Informacyjnego Gazeta Pszczyńska”. Na początku XXI wieku założył i został wydawcą „Pszczyńskiego Przeglądu FORUM”, które wydawał do dzisiaj. W 2019 r. światło dzienne ujrzała ostatnia publikacja śp. Wacława Zmarlaka pt. „Dwie dekady Powiatu Pszczyńskiego 1999-2019”.

Rodzinie, bliskim i wszystkim, których dotknęła Jego śmierć składamy płynące z głębi serc wyrazy współczucia.

Noworoczny Turniej Badmintona

UKS Plesbad Pszczyna zaprasza na 24. Noworoczny Turniej Badmintona. W sobotę, 11 lutego zagrają dorośli, a następnego dnia w rywalizacji uczestniczyć będą dzieci.

• Nabór do programu "Opieka wytchnieniowa"

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie rozpoczyna realizację Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Opieka wytchnieniowa” - edycja 2023, finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego.