Ostrzeżenie o oblodzeniu - zmiana

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 1. stopnia o oblodzeniu.

Zjawisko/stopień zagrożenia: Oblodzenie/ 1
Obszar: województwo śląskie powiat pszczyński
Ważność: od godz. 09:58 dnia 18.11.2022 do godz. 17:00 dnia 18.11.2022
Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się osiągając około -2 st. C, temperatura minimalna przy gruncie około -4 st. C.

Do pobrania:
Zmiana ostrzeżenia, format pliku: PDF, rozmiar: 281.23 KB

Wcześniejsza informacja

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Oblodzenie/1
Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu)
powiaty: bielski(110), Bielsko-Biała(108), cieszyński(116), pszczyński(87), żywiecki(117)
Ważność: (od godz. 09:58 dnia 18.11.2022 do godz. 17:00 dnia 18.11.2022
Prawdopodobieństwo: 80%
Przebieg: Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się, osiągając około -2 st. C, temperatura minimalna przy gruncie około -4 st.C.

Do pobrania:
Ostrzeżenie o oblodzeniu, format pliku: PDF, rozmiar: 409.86 KB

Wystartował nabór do rządowego programu „Klub”

Do wtorku 30 kwietnia potrwa nabór do tegorocznej edycji rządowego programu „Klub”. W tegorocznej edycji programu kluby sportowe mogą wnioskować o wyższe niż dotychczas kwoty - 12 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 17 tys. zł - dla klubów wielosekcyjnych.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.