Inwestycje

Bezpieczniej na „zebrach” na Wodzisławskiej

Jeszcze w tym roku trzy przejścia dla pieszych w ciągu ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach zostaną doświetlone. Pojawi się na nich aktywne oznakowanie pionowe oraz poziome grubowarstwowe. Prace wpłyną na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych.

Droga i przejście dla pieszych

Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie pozyskał środki w ramach programu realizowanego przez Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego, mającego na celu poprawę bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych.

Jeszcze w tym roku zostanie wykonane doświetlenie trzech przejść dla pieszych w ciągu ul. Wodzisławskiej w Pawłowicach: w rejonie skrzyżowania z ul. Górniczą, Prostą i Mickiewicza. Przy przejściach zostaną wykonane latarnie z oprawami w technologii LED. Zamontowane zostanie także aktywne oznakowanie pionowe oraz poziome grubowarstwowe. Koszt prac wyniesie niemal 168 tys. zł (projekt oraz wykonanie), a dofinansowanie z programu wyniesie 52 tys. zł. Resztę środków zabezpieczą Powiat Pszczyński oraz Gmina Pawłowice.

- Dzięki takim działaniom zwiększymy bezpieczeństwo i komfort pieszych korzystających z przejść - dzieci w drodze do szkoły, mieszkańców udających się do punktów handlowych czy ośrodka kultury - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego i dodaje, że Powiatowy Zarząd Dróg szykuje wnioski o dofinansowanie inwestycji w rejonie przejść dla pieszych do kolejnej edycji programu.

Zadanie prowadzone jest w systemie projektuj i buduj. Prace powinny zakończyć się przed zimą.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.

• Inwestycje

Duża inwestycja drogowa w trakcie realizacji

Trwa przebudowa ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokryje wspólnie z Gminą Pawłowice.