Środowisko

Ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o silnym deszczu z burzami, stopnia 1.

Plac Zwycięstwa i Wolności w Pszczynie, ręka trzymająca parasolkę. Pada deszcz.

Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu)
powiaty: będziński(82), bielski(99), Bielsko-Biała(97), bieruńsko-lędziński(79), Bytom(77), Chorzów(76), cieszyński(105), Częstochowa(83), częstochowski(83), Dąbrowa Górnicza(82), Jastrzębie-Zdrój(79), Jaworzno(80), Katowice(77), mikołowski(77), Mysłowice(79), myszkowski(81), Piekary Śląskie(78), pszczyński(79), Ruda Śląska(76), Siemianowice Śląskie(77), Sosnowiec(81), Świętochłowice(76), Tychy(78), Zabrze(77), zawierciański(82), Żory(78), żywiecki(105)

Ważność: od godz. 18:00 dnia 08.09. do godz. 08:00 dnia 09.09.2022

Prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 35 mm, lokalnie 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy grad.

Plik do pobrania

Ostrzeżenie meteorologiczne zbiorczo nr 186 - silny deszcz z burzami, format pliku: PDF, rozmiar: 182.37 KB

(źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie)

Ostrzeżenie o silnym wietrze

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie informuje o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Dla powiatu pszczyńskiego obowiązuje ostrzeżenie o silnym wietrze. Stopień zagrożenia: 1.

Zła jakość powietrza

Powiadomienie o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu, poziom 2.

Ostrzeżenie o przymrozkach

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie meteorologiczne o przymrozkach dla powiatu pszczyńskiego. Stopień zagrożenia: 1.