Wyślij zgłoszenie do Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej

13. edycja Klubowych Mistrzostw Powiatu Pszczyńskiego w Piłce Nożnej rozpocznie się tradycyjnie od eliminacji, które zostaną rozegrane w ostatnią sobotę i niedzielę sierpnia. Kluby i szkółki piłkarskie zarejestrowane na terenie powiatu pszczyńskiego mogą wysyłać zgłoszenia.

Młodzi piłkarze grający w piłkę nożną na Orliku.

O awans powalczą dwie kategorie wiekowe - U8/U9 (2013-2014) oraz U10/U11 (2011-2012). Turniej finałowy odbędzie się tydzień później - 3 września na boisku piłkarskim Orlik przy Powiatowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pszczynie.

Zgłoszenia do zawodów przyjmowane są do 21 sierpnia drogą elektroniczną na adres mailowy: sport@posir.pszczyna.pl z dopiskiem "KMPP". W przesłanej wiadomości należy podawać nazwę klubu, imię i nazwisko osoby do kontaktu wraz z numerem telefonu i kategorie wiekowe, do których klub zgłasza drużyny.

Prawo startu w zawodach mają kluby i szkółki piłkarskie zarejestrowane na terenie powiatu pszczyńskiego składające się z zawodników będących: mieszkańcami powiatu pszczyńskiego, uczniami szkół działających na terenie powiatu pszczyńskiego lub zrzeszonymi w klubach i szkółkach piłkarskich działających na terenie powiatu pszczyńskiego. Jeden klub może zgłosić tylko jeden zespół w każdej kategorii.

Więcej szczegółów w regulaminie otwiera się w nowym oknie.

Wszyscy niepełnoletni, którzy chcą wziąć udział w turnieju muszą bezwzględnie dostarczyć podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego otwiera się w nowym oknie na udział w zawodach.

(źródło: Powiatowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pszczynie)

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.