Budynek szkolnego basenu przechodzi termomodernizację

Trwa termomodernizacja budynku basenu przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie. Jej głównym celem jest zmniejszenie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej.

Budynek obstawiony rusztowaniami, przechodzi termomodernizację.
Logotypy projektu.

Prace rozpoczęły się od izolacji ścian fundamentowych i demontażu starej instalacji wentylacyjnej. Obecnie prowadzona jest konserwacja konstrukcji stalowej dachu. Trwa też montaż nowych kanałów instalacji wentylacyjnej.

Kolejnym krokiem będzie docieplenie dachu i zamontowanie na nim instalacji fotowoltaicznej. W ostatnim etapie przeprowadzone zostaną prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Roboty wykonuje konsorcjum firm: Ben-Bud Sp. z o.o. - lider oraz Ben-Bud Janusz Benisz - partner.

Koszt zadania wyniesie ponad 4,5 mln zł. Powiat Pszczyński na realizację inwestycji pozyskał niemal 3 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Reszta potrzebnej sumy będzie pochodziła z budżetu powiatu.

Basen przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie jest ogólnodostępny. W czasie lekcji korzystają z niego uczniowie, popołudniami - mieszkańcy. - Budynek będzie bardziej ekologiczny. Dzięki termomodernizacji obniżymy koszty ogrzewania i energii elektrycznej oraz zmniejszymy emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Inwestycja doprowadzi do poprawy komfortu cieplnego w pomieszczeniach - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.