Włącz się w tworzenie „Strategii Rozwoju Powiatu Pszczyńskiego na lata 2022-2030”

Strategia powinna uwzględniać potrzeby i oczekiwania całej lokalnej wspólnoty, dlatego ważne jest zaangażowanie w prace nad dokumentem przedstawicieli instytucji i organizacji oraz mieszkańców.

komputer, na którego ekranie wyświetla się pytajnik.

16 i 31 maja oraz 14 czerwca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie przeprowadzone zostaną warsztaty strategiczne, których celem będzie poznanie opinii mieszkańców i przedstawicieli organizacji i instytucji w zakresie m.in priorytetów i inwestycji do realizacji przez powiat w latach 2022-2030.

Zachęcamy do aktywnego udziału w warsztatach. Można także włączyć się w tworzenie dokumentu poprzez wypełnienie anonimowej ankiety otwiera się w nowym oknie dotyczącej warunków życia w powiecie pszczyńskim.

Uzyskane informacje będą stanowiły cenny wkład do będącej obecnie w fazie przygotowań „Strategii Rozwoju Powiatu Pszczyńskiego na lata 2022 - 2030”, która będzie podstawowym i najważniejszym dokumentem określającym obszary, cele oraz działania do realizacji na kolejne lata. Opracowanie strategii ma znaczenie dla stworzenia dobrej platformy współdziałania wszystkich zainteresowanych podmiotów - samorządu, administracji rządowej, instytucji pozarządowych, podmiotów gospodarczych, a przede wszystkim - mieszkańców. To także niezbędny dokument w procesie aplikowania o unijne środki.

Plan warsztatów strategicznych

16.05.2022, godz. 12.00

Obszar strategiczny dotyczący jakości życia w powiecie i kwestii społecznych

• turystyka,
  • sport.

• kultura,
  • promocja powiatu.

• bezpieczeństwo publiczne,
  • zdrowie publiczne,
  • polityka społeczna,
  • dostępność infrastruktury i oferty podnoszącej jakość życia (dla osób
    z niepełnosprawnościami),
  • strategia organizacji pomocy dla uchodźców.

31.05.2022, godz. 15.00

Obszar strategiczny dotyczący infrastruktury i środowiska naturalnego

• komunikacja publiczna,
  • infrastruktura drogowa,
  • środowisko naturalne.

14.06.2022, godz. 15.00

Obszar strategiczny dotyczący szkolnictwa, gospodarki i rynku pracy

• gospodarka,
  • szkolnictwo zawodowe i ogólnokształcące,
  • bezrobocie,
  • praca dla uchodźców.

Michał Buła z Piasku ze złotem i rekordem w wyciskaniu sztangi leżąc

Michał Buła z Piasku w grupie zawodników do 107 kg w kategorii senior wśród niepełnosprawnych zdobył złoto podczas 21. Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Wycisnął 161 kg, ustanowił swój rekord w zawodach, a tym samym został najlepszym zawodnikiem Stowarzyszenia Integracyjnego Eurobeskidy.

• Organizacje pozarządowe

Protokół z konsultacji zadania pn. Obchody Święta Konstytucji 3-maja

15 marca 2024 r. do Starostwa Powiatowego w Pszczynie wpłynęła oferta Stowarzyszenia Związek Górnośląski Koło Suszec na realizację zadania publicznego powiatu pn. „Obchody Święta Konstytucji 3-maja” w trybie poza konkursowym tzw. małe granty.