Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Festiwal dawnych gier i zabaw w Skansenie

Pograć w cymbergaja, zakręcić zuską czy pobawić się pupynsztubą - w taki sposób będzie można spędzić ostatnią niedzielę wakacji w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej podczas festiwalu "Śląskie graczki i łonaczki".

skansen

W niedzielę 28 sierpnia w Skansenie będzie można sobie przypomnieć dawne i nieco zapomniane już sposoby spędzania czasu przez dzieci i młodzież. Nie tylko najmłodsi będą mogli spróbować swoich sił w cymbergaju, chodząc na szczudłach czy grając w sztylowego golfa. Animatorzy przypomną także jak kręcić zuską czy bawić się pupynsztubą.

W ramach festiwalu dzieci będą też mogły wziąć w darmowych, niesztampowych warsztatach artystycznych prowadzonych przez Zofię Siwy, artystkę, malarkę i ilustratorkę.

Festiwal śląskich gier i zabaw "Śląskie graczki i łonaczki" odbędzie się w ostatnią niedzielę wakacji - 28 sierpnia w godzinach 13.00 - 18.00 w pszczyńskim Skansenie. Bilet wstępu dla wszystkich będzie kosztował 5 zł.

Organizacja festiwalu "Śląskie graczki i łonaczki" współfinansowana jest ze środków finansowych Powiatu Pszczyńskiego.

(źródło: ARiPZP)

Inne wiadomości

  • Oświata

    Nauczyciele na zagranicznych kursach językowych

    W ramach czwartej edycji projektu „Uczyć po europejsku” nauczyciele Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie uczestniczyli w zagranicznych kurach językowych organizowanych przez szkoły językowe w Hiszpanii, Austrii oraz na Malcie w ramach akredytacji Erasmusa.

  • Ogólne

    Światło pamięci dla pszczyńskich Żydów

    14 maja przypada 85. rocznica deportacji Żydów z Pszczyny do Trzebini, dokonanej przez niemieckiego okupanta wiosną 1940 roku. W południe na dworcu kolejowym w Pszczynie upamiętniono te tragiczne wydarzenia zapalając światło pamięci.

  • Ogólne

    Koncert Piosenki Pozytywnej: pomaganie ma sens i siłę

    To już kilkunastoletnia tradycja, że pracownicy i przyjaciele Ośrodka Matka Boża Różańcowa w Pszczynie zapraszają na koncert na rzecz podopiecznych tego wyjątkowego miejsca. Kolejny raz w wypełnili salę pckulu publicznością i dźwiękami piosenek, które dotykały serca, dawały otuchę i przypominały o tym, co najważniejsze - o nadziei, dobru i ludzkiej bliskości.