Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

Odznaka "BENE MERITUS" dla Starosty Pszczyńskiego

25 stycznia br. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Tychach odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń „BENE MERITUS”, które otrzymał m.in. Starosta Pszczyński Paweł Sadza.

Odznaka „BENE MERITUS” przyznawana jest osobom i instytucjom, które aktywnie uczestniczą we współpracy z Wojskową Komendą Uzupełnień w Tychach, działającym na rzecz promowania różnorodnych form czynnej służby wojskowej oraz postaw patriotycznych.

„BENE MERITUS” z łacińskiego „dobrze zasłużony” jest wyróżnieniem przyznawanym od 2004 roku raz na dwa lata. Otrzymują ją osoby o szczególnych zasługach związanych z realizacją zadań obronnych państwa i rozwojem Sił Zbrojnych RP.

Inne wiadomości

  • Ogólne

    Święto Ziół w pszczyńskim skansenie

    Pachnące zioła, kolorowe wianki, regionalne produkty i ludowa muzyka - tak wyglądało Święto Ziół, które 15 sierpnia odbyło się w pszczyńskim skansenie. Wydarzenie przyciągnęło mieszkańców Pszczyny i powiatu pszczyńskiego oraz odwiedzających region turystów.

  • Ogólne

    Intronizacja nowej Rady Królewskiej KBS w Pszczynie

    Rynek znów stał się miejscem wyjątkowej uroczystości. 16 sierpnia odbyła się intronizacja nowej Rady Królewskiej Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Pszczynie - wydarzenie, które łączy historię, tradycję i współczesne zaangażowanie mieszkańców.

  • Środowisko

    Ostrzeżenie 2. stopnia o burzach

    IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydał ostrzeżenie 2. stopnia o burzach dla powiatu pszczyńskiego. Wydane zostało również ostrzeżenie hydrologiczne.