Powiat pszczyński - podstrona

Ogólne

65lecie działalności Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej

17 września br. Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie obchodziła 65 lat działalności. Z tej okazji w Sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury odbyło się uroczyste spotkanie, w którym uczestniczyli byli i obecni pracownicy placówki oraz zaproszeni goście. W imieniu starosty pszczyńskiego, w spotkaniu uczestniczył sekretarz powiatu Szymon Sekta.

W trakcie uroczystości wręczono honorowe odznaki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ZASŁUŻONY DLA KULTURY POLSKIEJ.
Wyróżnienie otrzymały: Małgorzata Górniak, Jadwiga Ledwoń oraz Renata Misiura.

Inne wiadomości

  • Środowisko

    Ostrzeżenie hydrologiczne

    Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie Wydział Prognoz i Opracowań Hydrologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie o suszy hydrologicznej.

  • Ogólne

    Zarząd Powiatu Pszczyńskiego z absolutorium

    Podczas środowej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego radni zdecydowali o udzieleniu Zarządowi Powiatu wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu. Zatwierdzone zostało również sprawozdanie finansowe Powiatu za miniony rok.