Z mieszkańcami o pomocy prawnej i działalności na rzecz osób z niepełnosprawnościami

W Klubie Integracji Społecznej przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pszczynie odbyło się spotkanie informacyjne na temat funkcjonowania systemu nieodpłatnej pomocy prawnej w powiecie pszczyńskim oraz Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności.

Koordynatorka siedzi przy stole, pokazuje ulotki uczestnikom spotkania.

Podczas spotkania Renata Sosna, kierownik Referatu ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych pszczyńskiego starostwa i powiatowa koordynatorka nieodpłatnej pomocy prawnej wyjaśniła mieszkańcom, na czym polega ten system oraz kto może skorzystać z bezpłatnej pomocy prawnej, obywatelskiej i nieodpłatnej mediacji. Wytłumaczyła, gdzie znajdują się punkty pomocy prawnej na terenie powiatu pszczyńskiego oraz z jakimi problemami można zwrócić się o pomoc prawną i w jaki sposób osoby z niepełnosprawnością mogą uzyskać poradę prawną.

Wyjaśniła, gdzie i w jaki sposób umówić się z prawnikiem, radcą prawnym, doradcą obywatelskim lub skorzystać z usług mediatora na terenie każdej gminy oraz wymieniła, jakie dokumenty ze sobą zabrać.

W zakresie promocji i upowszechniania informacji o systemie nieodpłatnej pomocy prawnej, mieszkańcy podczas spotkania otrzymali materiały informacyjne i promocyjne, które zawierają odpowiednie logotypy oraz dane kontaktowe do zapisów na nieodpłatne porady prawne w powiecie pszczyńskim.

Omówiono również działania Referatu ds. Obsługi Osób Niepełnosprawnych, w tym w jaki sposób uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności, legitymację osoby niepełnosprawnej oraz kartę parkingową.

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.