Inwestycje

Wyremontowane zostaną trzy drogi powiatowe w Pszczynie

8 maja rozpocznie się remont jezdni i chodnika na ul. Chopina. Następnie wyremontowane zostaną nawierzchnie na ul. Katowickiej i Batalionów Chłopskich w Pszczynie.

Droga ze zniszczoną nawierzchnią.

Dzięki realizacji inwestycji na odcinku 3 km wymieniona zostanie nawierzchnia trzech dróg powiatowych i chodników. W pierwszej kolejności prace prowadzone będą na ul. Chopina w Pszczynie, która zostanie wyremontowana na długości ok. 850 metrów. Roboty ruszą w środę 8 maja i odcinkami będzie tu obowiązywał ruch wahadłowy. Następnie wyremontowane zostaną ul. Katowicka na ok. 700 metrowym odcinku i Batalionów Chłopskich na długości ok. 1500 metrów.

Inwestycja, na którą Powiat Pszczyński pozyskał ponad 1,8 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg obejmuje również m.in. remont poboczy, oczyszczenie rowów przydrożnych oraz inwentaryzację istniejącego oznakowania poziomego i jego odtworzenie po zakończeniu robót nawierzchniowych.

Łączna wartość inwestycji, którą wykona firma Auto-Trans Asafalty Sp. z o.o. wyniesie ponad 3 mln zł. Wkład własny pokryją wspólnie Powiat Pszczyński i Gmina Pszczyna.

Jak wcześniej informowaliśmy, na czas prowadzenia remontów obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Ruch będzie odbywał się wahadłowo, wprowadzany będzie odcinkowo. Firma planuje zakończyć inwestycję w połowie czerwca.

• Inwestycje

Ruch wahadłowy na ul. Chopina w Pszczynie

Początkiem maja rusza realizacja inwestycji pn. „Remont dróg powiatowych ul. Katowickiej, ul. Chopina, ul. Batalionów Chłopskich w Pszczynie”.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.