Świetne wyniki zawodniczek UKS Plesbad Pszczyna

Zawodniczki UKS Plesbad Pszczyna bardzo dobrze zaprezentowały się podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Badmintonie. Zdobyły cztery medale Mistrzostw Polski do 17 lat. Hanna Stachera wywalczyła mistrzostwo Polski w grze podwójnej.

Zawodniczka podczas gry na korcie.
fot. OOM Dolny Śląsk 2024 - Badminton

Zawody zostały rozegrane w weekend majowy w Gminnej Hali Widowiskowo-Sportowej im. Dolnośląskich Olimpijczyków w Trzebnicy. Złoty medal w grze podwójnej kobiet wywalczyły Hanna Stachera i Aleksandra Wilczewska (UKS PlesBad Pszczyna/SKB Suwałki). Srebrny medal w grze pojedynczej kobiet trafił do Olgi Szwarnowieckiej, która w grze mieszanej razem z Mikołajem Krystkiem z UKS "Orbitek" Straszęcin wywalczyła drugie miejsce, a Hanna Stachera i Maciej Zmarz z Beninca Feniks Kędzierzyn Koźle zdobyli brązowy medal.

Jak poinformował UKS Plesbad Pszczyna, Hanna Stachera, która na co dzień trenuje w OSSM Bieruń została mistrzynią Polski po raz pierwszy w swojej karierze. Zarówno Hanna, jak i Olga Szwarnowiecka trenująca na co dzień w OSSM Białystok to tegoroczne laureatki Nagrody Starosty w dziedzinie sportu.

UKS Plesbad Pszczyna reprezentowany przez Hannę Stacherę, Olgę Szwarnowiecką i Amelię Gancarczyk w klasyfikacji klubów znalazł się na trzecim miejscu, a Śląski Związek Badmintona w klasyfikacji województw - na drugim.

fot. UKS Plesbad Pszczyna / OOM Dolny Śląsk 2024 - Badminton

Wakacje z lokalnymi produktami. 23 czerwca startuje goczałkowicki Bazarek

Powiat Pszczyński i Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój zapraszają na Bazarek Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Kolejny raz podczas wakacji na terenie goczałkowickiego uzdrowiska nasi lokalni producenci, rolnicy i pszczelarze będę promować certyfikowane miody, sery, przetwory, sery i kosmetyki.

Sekretne życie budzików. Nowa wystawa w centrum przesiadkowym

W centrum przesiadkowym w Pszczynie odbył się wernisaż wystawy Zofii Siwy „Sekretne życie Budzików”. Ilustracje autorki i budziki pochodzące z pracowni Stanisława Lisa, pszczyńskiego zegarmistrza będę zdobić wnętrze budynku do 19 sierpnia. Zwieńczeniem był spektakl „Samotna Kukułka” w wykonaniu Stowarzyszenia „take tam...” im. Artystów Międzywojnia.

Koncert TTT przesunięty na inny termin

Ważny komunikat. Ze względu na obowiązujące ostrzeżenie trzeciego, najwyższego stopnia o burzach, wspólnie z zespołem TTT podjęliśmy decyzję o przesunięciu dzisiejszego koncertu w ramach projektu "Przesiądź się na kulturę". Wasze bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem. Z chłopakami widzimy się w sierpniu. O dokładnym terminie koncertu poinformujemy w późniejszym czasie.