Komunikacja publiczna

Sprawdź, kiedy faktycznie przyjedzie autobus

Pasażerowie komunikacji powiatowej mają możliwość sprawdzenia czasu faktycznego dojazdu autobusu do konkretnego przystanku. Wszystko dzięki systemowi dynamicznej informacji pasażerskiej.

autobus

Komunikacja powiatowa rozwija się coraz prężniej - od 2017 roku mieszkańcy mogą korzystać z przejazdów powiatową linią na trasie Pszczyna-Żory, na której kurs w obrębie miasta Pszczyna dla m.in. młodzieży i seniorów kosztuje jedynie złotówkę. Od stycznia br. powiat uruchomił komunikację na linii Pszczyna - Pawłowice.

Do dyspozycji mieszkańców są wygodne, dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami autobusy i busy. Pasażerowie linii powiatowych (Pszczyna - Żory oraz Pszczyna - Pawłowice) mogą także korzystać z systemu dynamicznej informacji pasażerskiej i sprawdzić nie tylko trasę i rozkład jazdy, ale także, kiedy faktycznie autobus przyjedzie na wybrany przystanek. Można to zrobić, wchodząc na stronę pszczyna.kiedyprzyjedzie.pl otwiera się w nowym oknie i wpisując nazwę lub numer przystanku. Inną możliwością jest zeskanowanie z rozkładu jazdy na przystanku kodu QR, aby w ten sposób bezpośrednio wyświetlić wersję mobilną serwisu.

System dynamicznej informacji pasażerskiej uwzględnia ewentualne opóźnienia związane z aktualną sytuacją drogową. Uaktualnianie prezentowanych prognoz przyjazdów autobusów dla wybranego przystanku odbywa się automatycznie co 15 sekund (w starszych telefonach może zachodzić konieczność ręcznego odświeżania zawartości strony).

Serwis kiedyprzyjedzie.pl funkcjonuje w kilkudziesięciu polskich miastach. Korzystają z niego pasażerowie komunikacji miejskiej m.in. w Opolu, Jaworznie, Tychach czy Koszalinie.

Na stronie Starostwa Powiatowego w Pszczynie otwiera się w nowym oknie pasażerowie mogą na bieżąco sprawdzać rozkład jazdy interesujących ich linii. W rozkładzie znaleźć można także kursy autobusów dalekobieżnych, których trasa przebiega przez powiat pszczyński. Uaktualniony rozkład dostępny jest na:

system
System dynamicznej informacji pasażerskiej dostępny jest dla pasażerów linii powiatowych - Pszczyna - Żory oraz Pszczyna - Pawłowice.

• Komunikacja publiczna

Odblaski na Dzień bez Samochodu

22 września obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu. W akcję promocji alternatywnych form przemieszczania się kolejny rok z rzędu włączył się Powiat Pszczyński.

• Komunikacja publiczna

Protokół z przebiegu przeprowadzonych konsultacji społecznych

Zgodnie z Zarządzeniem nr 39/2022 Starosty Pszczyńskiego z dnia 4 października 2022 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących projektu uchwały Rady Powiatu Pszczyńskiego w sprawie zmiany załącznika nr 1 „Wykazu Przystanków komunikacyjnych zlokalizowanych w ciągu dróg powiatowych na terenie Powiatu Pszczyńskiego” i ustanowieniu nowych przystanków autobusowych na terenie gmin Goczałkowice Zdrój oraz Pszczyna, zostały przeprowadzone w okresie od 1 do 9 sierpnia 2023 r. konsultacje społeczne.