Inwestycje

Na Grabówki z nową nawierzchnią asfaltową

W Suszcu odbył się odbiór końcowy naprawionego 800-metrowego odcinka jezdni ul. Na Grabówki.

Droga z naprawioną nawierzchnią, obok niej budowa domu.

Nowa nawierzchnia asfaltowa została wykonana w rejonie skrzyżowania z ulicą Pszczelą do granicy lasu. Utwardzone zostały też pobocza.

Koszt prac wyniósł 340 tys. zł i został w całości pokryty przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń S.A. - W ramach remontu po szkodach górniczych naprawiliśmy 800-metrowy odcinek drogi. Na 150-metrowym odcinku ułożona została jedna warstwa ścieralna, a na pozostałym dwie warstwy nawierzchni, utwardzone zostały pobocza i wykonane najazdy - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Wykonawcą zadania była firma Auto-Trans Asfalty Sp. z o.o.

• Inwestycje

Duża inwestycja drogowa w trakcie realizacji

Trwa przebudowa ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokryje wspólnie z Gminą Pawłowice.

• Inwestycje

Kolejne rozmowy w sprawie ul. Hallera

Trwają rozmowy w sprawie możliwości utworzenia objazdu tymczasowego na ul. Hallera. Firma Budimex planuje również w przyszłym tygodniu uruchomić tymczasową komunikację specjalną.