Inwestycje

Naprawiono kolejne drogi powiatowe

W Miedźnej i Ćwiklicach zakończyły się roboty związane z naprawą nawierzchni jezdni na łącznej długości blisko 700 m.

Naprawiona nawierzchnia drogi w Miedźnej. W tle las.
Ulica Topolowa w Miedźnej

Droga powiatowa została naprawiona na 375-metrowym odcinku ul. Topolowej w Miedźnej od wcześniej wyremontowanego fragmentu w kierunku Pszczyny oraz 320-metrowym odcinku ul. Kombatantów w Ćwiklicach - od skrzyżowania z ul. Grzybową w kierunku Miedźnej. W ramach zadania naprawiono także pobocza oraz wykonano pozostałe roboty towarzyszące. Prace przeprowadziła wyłoniona w przetargu firma Drogród z Ćwiklic.

Koszt naprawy nawierzchni na obu odcinkach dróg powiatowych o łącznej długości blisko 700 m wyniósł niemal 290 tys. zł. Zadanie w całości zostało sfinansowane z budżetu Powiatu Pszczyńskiego. Protokół ostatecznego odbioru robót podpisano w środę, 17 listopada.

To nie pierwsze prace wykonywane na tym terenie. - W grudniu zeszłego roku na 600-metrowym odcinku drogi ul. Topolowej w Miedźnej została ułożona nowa nawierzchnia. Wcześniej w rejonie skrzyżowania ul. Wiejskiej i Topolowej wyremontowany został przepust drogowy wraz z rowami oraz przebudowany ok. 270-metrowy odcinek drogi - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

naprawiony odcinek drogi w Ćwiklicach, obok pasące się w zagrodzie konie.
Ulica Kombatantów w Ćwiklicach

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.

• Inwestycje

Duża inwestycja drogowa w trakcie realizacji

Trwa przebudowa ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokryje wspólnie z Gminą Pawłowice.