Inwestycje

Nowe przejście dla pieszych w Czarkowie

Przejście dla pieszych powstało w Czarkowie na ulicy Powstańców Śląskich.

Przejście dla pieszych przez drogę, po którym przechodzi kobieta prowadząca rower. W oddali budynek kościoła.

W Czarkowie w rejonie sklepu mięsnego utworzone zostało nowe przejście dla pieszych. W ramach zadania wykonano także ok. 20 m chodnika, a po przeciwnej stronie drogi azyl dla pieszych oczekujących na przejście przez jednię. Wykonane zostało oznakowanie pionowe i poziome, zamontowano punktowe elementy odblaskowe LED.

Zadanie, którego koszt wyniósł 13 tys. zł zostało zrealizowane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie i sfinansowane ze środków Rady Sołeckiej w Czarkowie.

(źródło: PZD Pszczyna)

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.

• Inwestycje

Duża inwestycja drogowa w trakcie realizacji

Trwa przebudowa ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokryje wspólnie z Gminą Pawłowice.

• Inwestycje

Kolejne rozmowy w sprawie ul. Hallera

Trwają rozmowy w sprawie możliwości utworzenia objazdu tymczasowego na ul. Hallera. Firma Budimex planuje również w przyszłym tygodniu uruchomić tymczasową komunikację specjalną.