Inwestycje

Mieszkańcy Krzyżowic mają nowy chodnik

W Krzyżowicach przy ul. Ligonia zakończyła się budowa chodnika wraz z kanalizacją deszczową. Powstało tam ponad pół kilometra ciągu dla pieszych.

Zdjęcie przedstawia drogę, nowy fragment chodnika z kostki brukowej. Po prawej stronie znajdują się biało-czerwone barierki ochronne, a po lewej kolorowe jesienne drzewa.

Przy drodze powiatowej w Krzyżowicach powstało 520 m chodnika, niemal 400 m kanalizacji deszczowej oraz zatoka autobusowa, przebudowane zostały również zjazdy do posesji.

Zadanie zostało zrealizowane w dwóch etapach. W ramach pierwszego z nich powstało 381 m chodnika i 300 m kanalizacji deszczowej. Realizując drugą część zadania wykonano 139 m ciągu dla pieszych i prawie 90 m kanalizacji. Łącznie roboty pochłonęły ponad 560 tys. zł.

Na wykonanie prac powiat pszczyński pozyskał dofinansowanie z rezerwy ogólnej Ministerstwa Infrastruktury w wysokości niemal 240 tys. zł. Pozostała kwota pochodziła z budżetu powiatu pszczyńskiego oraz gminy Pawłowice.

- Dzięki oszczędnościom w przetargu jednocześnie wybudowaliśmy dwa nowe odcinki ciągu dla pieszych w Krzyżowicach. Wykonując te zadania, kierowaliśmy się przede wszystkim troską o bezpieczeństwo pieszych, w tym dzieci i młodzieży - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego. I dodaje, że w przyszłym roku planują wspólnie z gminą Pawłowice przeprowadzić końcowy etap budowy chodnika w kierunku Warszowic.

Oba etapy zadania wykonała firma „BUD-ROL" z Golasowic, która końcem października zakończyła wszystkie roboty. W czwartek, 12 listopada nastąpił odbiór prac.

• Inwestycje

Ulica Śląska w Krzyżowicach w remoncie

Końcem marca ruszył remont ponad 2-kilometrowego odcinka drogi powiatowej ul. Śląskiej w Krzyżowicach. To pierwsza cześć dużej inwestycji realizowanej przez Powiat Pszczyński i Gminę Pawłowice. W kolejnym etapie wyremontowana zostanie ul. Boryńska w Warszowicach.

• Inwestycje

Duża inwestycja drogowa w trakcie realizacji

Trwa przebudowa ul. Zebrzydowickiej w Pielgrzymowicach. To jedna z największych inwestycji realizowanych w tym roku na drogach powiatowych. Powiat Pszczyński pozyskał na ten cel ponad 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wkład własny pokryje wspólnie z Gminą Pawłowice.