Dla niepełnosprawnych

W starostwie trwa cykl szkoleń z wdrażania dostępności

Pracownicy pszczyńskiego starostwa oraz jednostek organizacyjnych biorą udział w szkoleniach, które ułatwią dostęp do świadczonych usług osobom z niepełnosprawnościami.

Kobieta siedząca przed komputerem.

W ramach realizacji projektu związanego z wdrażaniem dostępności w pszczyńskim starostwie rozpoczęły się szkolenia on-line pracowników. Podstawowym celem projektu jest poprawa funkcjonowania urzędu w obszarze dostępności usług publicznych dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Pszczynie oraz jednostek organizacyjnych szkolą się z przygotowywania dokumentów cyfrowych i prowadzenia stron internetowych zgodnie ze standardem dostępności WCAG 2.1. Szkolenia prowadzi dr Izabela Mrochen, certyfikowany ekspert ds. WCAG.

- Z dużym zrozumieniem podchodzimy do szczególnych potrzeb komunikacyjnych osób z niepełnosprawnościami, ale także osób starszych. Bierzemy udział w projektach i szkoleniach, dzięki którym dostosowujemy naszą przestrzeń, ale także wytwarzane dokumenty do wymagań wszystkich mieszkańców - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Pracownicy pszczyńskiego starostwa, Powiatowego Urzędu Pracy oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie przystąpili również do kursu Polskiego Języka Migowego na poziomie A1, który zakończy się egzaminem. Szkolenie online prowadzi Maciej Kowalski, prezes Zarządu Oddziału Łódzkiego Polskiego Związku Głuchych.

• Dla niepełnosprawnych

Ostatni moment na zgłoszenie „Uskrzydlonego”

Powiat Pszczyński po raz piąty chce uhonorować osoby z niepełnosprawnościami, które są aktywne zawodowo, odnoszą sukcesy sportowe, angażują się w życie społeczne i rozwijają pasje. Kandydatów do Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” można zgłaszać do 12 kwietnia.

• Dla niepełnosprawnych

Powiat Pszczyński na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami z autyzmem Starostwo Powiatowe w Pszczynie tradycyjnie przyłączy się do akcji „Zaświeć się na niebiesko”.