Dla niepełnosprawnych

Kto zostanie „Uskrzydlonym”?

W tym roku po raz drugi zostanie przyznane Wyróżnienie Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony”. Kapituła zapoznała się ze zgłoszeniami.

Posiedzenie kapituły wyróżnienia Uskrzydlony
Posiedzenie kapituły wyróżnienia "Uskrzydlony". Częściowo odbyło się w formie wideokonferencji.

Wyróżnienie jest uhonorowaniem osób, które udowadniają, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem. Kapituła zapoznała się ze zgłoszonymi do tegorocznej edycji kandydaturami. Wszystkie dotyczą wspaniałych osób z niepełnosprawnościami, które są aktywnie społecznie i zawodowo, realizują pasje, każdego dnia pokazują siłę swojego charakteru i motywują innych do działania.

- Ustanowiliśmy tę nagrodę z myślą o osobach, które przełamują bariery własnej niepełnosprawności i są wzorem dla innych. Cieszymy się, że mimo sytuacji epidemiologicznej i przekładania terminów, otrzymaliśmy zgłoszenia i możemy wyłonić laureata tegorocznej nagrody. Dziękuję kapitule, że kolejny raz podjęła się tego trudnego zadania
- mówi starosta Barbara Bandoła, która przewodniczy kapitule. Zasiadają w niej także wicestarosta Damian Cieszewski, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie - Joanna Czakańska, Grzegorz Kuczera, Krystyna Fuławka, Beata Brom, Helena Mazur, Jarosław Folek z Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Katarzyna Granda, pełnomocnik starosty ds. osób z niepełnosprawnościami.

Laureat Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” otrzyma statuetkę w kształcie motyla ze szklanymi skrzydłami autorstwa Justyny Dulemby. Motyl to nie tylko symbol piękna, ale także znak przemiany stanowiącej początek nowego życia. Wręczenie wyróżnienia odbędzie w bezpiecznym pod względem epidemiologicznym okresie. Wstępnie uroczystość zaplanowano na grudzień.

W zeszłym roku decyzją kapituły statuetkę otrzymała Alicja Szymczak, która mimo niepełnosprawności i licznych problemów zdrowotnych realizuje się we wszystkich sferach życia: jako matka i żona opiekująca się niepełnosprawnym mężem, kobieta aktywna zawodowo, artystka malarka, angażująca się w działalność społeczną, która z sukcesami rozwija swoje pasje.

• Dla niepełnosprawnych

Ostatni moment na zgłoszenie „Uskrzydlonego”

Powiat Pszczyński po raz piąty chce uhonorować osoby z niepełnosprawnościami, które są aktywne zawodowo, odnoszą sukcesy sportowe, angażują się w życie społeczne i rozwijają pasje. Kandydatów do Wyróżnienia Starosty Pszczyńskiego „Uskrzydlony” można zgłaszać do 12 kwietnia.

• Dla niepełnosprawnych

Powiat Pszczyński na niebiesko dla autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W ramach solidarności z osobami z autyzmem Starostwo Powiatowe w Pszczynie tradycyjnie przyłączy się do akcji „Zaświeć się na niebiesko”.