Wykazali się wiedzą i umiejętnościami praktycznymi

Podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym wyłoniono uczniów, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego i będą reprezentować powiat pszczyński w etapie wojewódzkim.

Uczestnicy etapu powiatowego wraz z organizatorami konkursu w hali sportowej.
fot. Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie

W hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Wiśle Małej uczniowie szkół podstawowych, którzy byli najlepsi podczas eliminacji gminnych walczyli o awans do kolejnego etapu turnieju. Uczestnicy podczas eliminacji powiatowych musieli rozwiązać test z wiedzy z zakresu prawa ruchu drogowego oraz wykazać się umiejętnościami praktycznymi - przejeżdżając rowerem wyznaczony tor przeszkód. To zazwyczaj dla zawodników najtrudniejszy element konkursu, który wymaga dobrego przygotowania i precyzji. Podczas turnieju oceniano też wiedzę uczniów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej.

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym pozwoliły wyłonić zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych - w klasach 4-6 oraz 7-8. Laureaci będą reprezentować powiat pszczyński w turnieju wojewódzkim.

Zwycięzcom, którzy najlepiej znają zasady ruchu drogowego gratulowali sekretarz powiatu Szymon Sekta, I zastępca komendanta powiatowego Policji w Pszczynie mł. insp. Marek Nowok, zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Marek Kudła oraz przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego, Kuratorium Oświaty i dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiśle Małej.

Zdobywcy miejsc I-III otrzymali puchary, dyplomy i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pszczynie. - Przygotowując się do turnieju młodzi ludzie poznają przepisy i zasady ruchu drogowego, nabywają umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a jednocześnie uczą się bezpiecznego zachowania na drodze. Zwycięzcom życzymy powodzenia w kolejnym etapie turnieju - mówi Szymon Sekta, sekretarz powiatu pszczyńskiego.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie / Powiat Pszczyński)

• Bezpieczeństwo

Uczniowie z Góry świecą przykładem

W Pszczynie odbył się niezwykle barwny finał Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2023”, który przeprowadzono w czterech województwach - śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Łącznie w konkursie wzięły udział 443 szkoły i ponad 100 tys. uczniów. Tytuł ogólnopolskiego laureata, a jednocześnie najlepszej odblaskowej szkoły na Śląsku otrzymała Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Górze.

• Bezpieczeństwo

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.