Bezpieczeństwo

Przewrócone drzewa, podtopienia budynków i posesji. To jedne ze skutków nawałnicy

Bardzo silny wiatr oraz intensywne opady deszczu na terenie powiatu pszczyńskiego sprawiły, że strażacy od godzin wieczornych 19 sierpnia, aż do rana 22 sierpnia interweniowali prawie 60 razy.

Zalana droga dojazdowa, wypuzlowana.
fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Pawłowicach

Najwięcej interwencji odnotowano na terenie gminy Pszczyna oraz gminy Pawłowice. Większość zdarzeń dotyczyła przewróconych drzew na szlaki komunikacyjne i różnego rodzaju obiekty. Siedem razy doszło również do uszkodzenia poszyć dachowych na obiektach budowlanych.

Intensywne opady deszczu najbardziej dały się we znaki w niedzielę, doprowadzając do licznych podtopień budynków oraz posesji. - Dzięki szybkim działaniom strażaków, udało się zabezpieczyć mienie przed zniszczeniem lub zminimalizować straty spowodowane silnym wiatrem i ulewami - informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Na terenie powiatu pszczyńskiego obowiązują kolejne ostrzeżenia meteorologiczne i hydrologiczne. Prognozowane są burze z gradem. Podczas niekorzystnych zjawisk atmosferycznych należy zachować szczególną ostrożność.

(źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie)

• Bezpieczeństwo

Uczniowie z Góry świecą przykładem

W Pszczynie odbył się niezwykle barwny finał Ogólnopolskiego Konkursu „Odblaskowa Szkoła 2023”, który przeprowadzono w czterech województwach - śląskim, świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim. Łącznie w konkursie wzięły udział 443 szkoły i ponad 100 tys. uczniów. Tytuł ogólnopolskiego laureata, a jednocześnie najlepszej odblaskowej szkoły na Śląsku otrzymała Szkoła Podstawowa im. Janusz Korczaka w Górze.

• Bezpieczeństwo

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.