Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. Najlepsze życzenia dla strażaków

Strażacy każdego dnia narażają własne bezpieczeństwo, ratując innych ludzi, ich zdrowie i dobytek. Są zawsze tam, gdzie ktoś jest w potrzebie.

Strażacy w dwóch szeregach przed strażnicą.
fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie

1527 interwencji w ciągu ostatniego roku to liczba, która obrazuje codzienną pracę i poświecenie strażaków w powiecie pszczyńskim. Zawsze możemy na nich liczyć - zarówno w obliczu pożarów, katastrof, klęsk żywiołowych, wypadków drogowych i innych najtrudniejszych zdarzeń.

Za strażakami trudny i pracowity rok, ale i nowe wyzwania. Niech św. Florian ma Was w swojej opiece, wspomaga we wszystkich działaniach, a nade wszystko czuwa nad Waszym bezpieczeństwem.

W dniu patrona zawodów wiążących się z ogniem, Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Druhnom i Druhom z 27 jednostek OSP z terenu powiatu pszczyńskiego w imieniu całej społeczności naszego powiatu dziękujemy za trud i poświęcenie, które towarzyszą Wam o każdej porze dnia i nocy, gdy nie bacząc na własne bezpieczeństwo niesiecie pomoc innym. Życzymy Wam bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

Starosta pszczyńska Barbara Bandoła
Przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego Paweł Sadza

• Bezpieczeństwo

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.

• Bezpieczeństwo

Wraz z początkiem lutego ruszyła kwalifikacja wojskowa

W czwartek 1 lutego rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu pszczyńskiego, która do końca miesiąca przebada ponad 550 młodych osób. Każda z nich otrzyma jedną z czterech kategorii do służby wojskowej - A, B, D lub E.