Powiat wspiera straż pożarną i policję

W tym roku z budżetu Powiatu Pszczyńskiego służby czuwające nad bezpieczeństwem mieszkańców otrzymają wsparcie w wysokości 118 tys. zł

Przed budynkiem komendy straży pożarnej stoją trzy wozy strażackie oraz strażacy w żółtych ubranaich.
fot. KP PSP Pszczyna

Powiat Pszczyński przeznaczy 60 tys. zł na dofinansowanie zakupu samochodu pożarniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.

Wsparcie otrzymają także funkcjonariusze policji. W ramach akcji „sponsoring”, powiat przekaże 50 tys. zł na współfinansowanie zakupu samochodu służbowego dla Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie. 8 tys. zł samorządowcy przeznaczyli na nagrody dla policjantów za szczególne osiągnięcia w służbie.

Przed budynkiem komisariatu stoi radiowóz policyjny, za nim stoi grupa ludzi.
W ubiegłym roku dzięki wsparciu Powiatu Pszczyńskiego zakupiono radiowóz dla komisariatu w Miedźnej

Starosta Barbara Bandoła podkreśla, że Powiat Pszczyński realizuje zadania skierowane na potrzeby mieszkańców, a bezpieczeństwo jest jednym z priorytetów. - Każdego roku wspieramy finansowo służby zajmujące się bezpieczeństwem mieszkańców. Zależy nam, aby mogły realizować swoje zdania na jak najwyższym poziomie - podkreśla starosta.

W ubiegłym roku powiat przekazał środki na współfinansowanie zakupu radiowozu dla policji oraz na wydatki bieżące Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, które objęły zapewnienie możliwości reagowania na zagrożenia występujące na terenie powiatu.

• Bezpieczeństwo

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.

• Bezpieczeństwo

Wraz z początkiem lutego ruszyła kwalifikacja wojskowa

W czwartek 1 lutego rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu pszczyńskiego, która do końca miesiąca przebada ponad 550 młodych osób. Każda z nich otrzyma jedną z czterech kategorii do służby wojskowej - A, B, D lub E.