Ostrzeżenie o marznących opadach

IMGW wydał ostrzeżenia meteorologiczne pierwszego stopnia o opadach marznących.

Zjawisko/Stopień zagrożenia: opady marznące/1

Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu)
powiaty: będziński(2), bielski(3), Bielsko-Biała(3), bieruńsko-lędziński(2), Bytom(2),
Chorzów(2), cieszyński(4), Częstochowa(2), częstochowski(2), Dąbrowa Górnicza(2), Gliwice(2), gliwicki(2), Jastrzębie-Zdrój(2), Jaworzno(2), Katowice(2), kłobucki(2), lubliniecki(2), mikołowski(2), Mysłowice(2), myszkowski(2), Piekary Śląskie(2), pszczyński(2), raciborski(2), Ruda Śląska(2), rybnicki(2), Rybnik(2), Siemianowice Śląskie(2), Sosnowiec(2), Świętochłowice(2), tarnogórski(2), Tychy(2), wodzisławski(2), Zabrze(2), zawierciański(2), Żory(2), żywiecki(4)

Ważność: od godz. 16:30 dnia 10.01.2022 do godz. 24:00 dnia 10.01.2022

Prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: prognozowane są słabe opady marznącej mżawki powodującej gołoledź.

(źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie)

• Bezpieczeństwo

Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Pszczynie

Policjanci z Pszczyny podsumowali 2023 rok. W obecności samorządowców, służb mundurowych, kierownictwa pszczyńskiej komendy i pracowników cywilnych zostały zaprezentowane wyniki zeszłorocznej pracy. Odprawie rocznej przewodniczył komendant powiatowy insp. Grzegorz Bonalski.

• Bezpieczeństwo

Wraz z początkiem lutego ruszyła kwalifikacja wojskowa

W czwartek 1 lutego rozpoczęła pracę Powiatowa Komisja Lekarska dla powiatu pszczyńskiego, która do końca miesiąca przebada ponad 550 młodych osób. Każda z nich otrzyma jedną z czterech kategorii do służby wojskowej - A, B, D lub E.