Powiat pszczyński - podstrona

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie o burzach z gradem

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem w powiecie pszczyńskim.

Pochmurzone niebo. Nad polami błyskawica.

Zjawisko/Stopień zagrożenia: burze z gradem/1

Obszar (w nawiasie numer ostrzeżenia dla powiatu)
powiaty: będziński(66), bielski(83), Bielsko-Biała(82), bieruńsko-lędziński(66), Bytom(63), Chorzów(63), cieszyński(88), Częstochowa(61), częstochowski(61), Dąbrowa Górnicza(65), Gliwice(62), gliwicki(64), Jastrzębie-Zdrój(74), Jaworzno(66), Katowice(67), kłobucki(59), lubliniecki(61), mikołowski(66), Mysłowice(65), myszkowski(62), Piekary Śląskie(64), pszczyński(73), raciborski(70), Ruda Śląska(63), rybnicki(70), Rybnik(70), Siemianowice
Śląskie(64), Sosnowiec(66), Świętochłowice(63), tarnogórski(63), Tychy(67), wodzisławski(72), Zabrze(63), zawierciański(61), Żory(72), żywiecki(87)

Ważność: od godz. 12:00 dnia 15.07.2021 do godz. 20:00 dnia 15.07.2021

Prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg: prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

(źródło: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy
Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie)

Wprowadzenie: Biuro Rzecznika Prasowego

Inne wiadomości

  • Bezpieczeństwo

    W ciekawy i angażujący sposób o zasadach bezpieczeństwa

    Nawet kapryśna pogoda nie była w stanie popsuć Pikniku Rodzinnego „Bezpieczny Powiat”. Trzecia edycja wydarzenia pokazała, jak mądrze i odpowiedzialnie dbać o bezpieczeństwo - swoje i innych - w codziennych sytuacjach. Mnóstwo atrakcji, symulatory dachowania i zderzeń, strefy edukacyjne, pokazy służb, konkursy i występy - to tylko część tego, co działo się w ogrodzie i na parkingu Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

  • Bezpieczeństwo

    Zabawa, edukacja i pokazy służb - zapraszamy na Piknik „Bezpieczny Powiat”

    Pokazy służb ratunkowych, miasteczko ruchu drogowego, symulatory dachowania, konkursy z nagrodami, strefa elektromobilności, animacje dla dzieci, koncert niespodzianka i mnóstwo dobrej energii - tak zapowiada się III Piknik Rodzinny „Bezpieczny Powiat”. Już 7 czerwca zapraszamy do ogrodu i na parking Starostwa Powiatowego w Pszczynie na to wyjątkowe wydarzenie.

  • Bezpieczeństwo

    Bezpieczeństwo w czasie burz

    Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach, w związku z ostrzeżeniami meteorologicznymi 2. i 3. stopnia przed burzami na terenie województwa śląskiego, apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa.